Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Galeria Szara uratowana?

50 tysięcy złotych - tyle burmistrz Mieczysław Szczurek zaproponował na roczną działalność Galerii Szarej. - Dla nas to absolutne minimum, które pozwala na stabilne funkcjonowanie galerii - mówi Joanna Rzepka-Dziedzic. Teraz wszystko w rękach radnych.

50 tysięcy złotych na prowadzenie Galerii Szarej – taką propozycję z ust burmistrza Cieszyna Mieczysława Szczurka usłyszeli dziś Joanna Rzepka-Dziedzic i Łukasz Dziedzic, którzy prowadzą galerię przy ulicy Srebrnej. Szefowie Szarej w sierpniu zapowiedzieli zamknięcie galerii. Powodem była wysokość dotacji, która rocznie nie przekraczała 10 tysięcy złotych. - Za tę kwotę nie byliśmy w stanie prowadzić profesjonalnej działalności – przyznaje Joanna Rzepka-Dziedzic.

Zapowiedź zamknięcia Galerii zbiegła się ze zmianami w sferze cieszyńskiej kultury. Zamek Cieszyn częściowo przeszedł pod finansowanie Urzędu Marszałkowskiego, a burmistrz odwołał dotychczasowego dyrektora COK Dom Narodowy.

- Burmistrz proponował nam także włączenie w strukturę Zamku Cieszyn. Wybraliśmy jednak niezależność i dotację na prowadzenie galerii w wysokości 50 tysięcy złotych – mówi Joanna Rzepka-Dziedzic. - To kwota, która zabezpieczy funkcjonowanie Galerii, dalej będziemy pozyskiwać dodatkowe finansowanie na konkretne projekty – dodaje Rzepka-Dziedzic.

Teraz przyszłosć Galerii Szara w rękach radnych, którzy na październikowej sesji zadeklarowali wsparcie na rzecz „wszystkich działań burmistrza mających na celu uratowanie Szarej”.

(łg)

źródło: Ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: