Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Furmani na start!

Na co dzień pracują w lesie bez okrzyków i aplauzu. W najbliższą niedzielę drużyny - konie i furmani, będą mogli wykazać się przed publicznością, podczas 11. Zimowych Zawodów Furmanów w Istebnej.

Już 5 lutego o godz. 11.00 w Amfiteatrze „Pod Skocznią” wielkie emocje. Po raz kolejny liczyć się będzie siła i współpraca pomiędzy koniem a jego właścicielem. Zawody furmanów od 11 lat organizowane w Istebnej cieszą się sporą popularnością zarówno gości, którzy przyjeżdżają zobaczyć niezwykłe widowisko jak i zawodników, którzy na zawody przyjeżdżają nawet zza granicy.

Przy góralskiej muzyce furmani będą się zmagać z przygotowanymi przez organizatorów konkurencjami. Jedną z nich slalom z drewnem stosowym czyli załadunek 500 kg drewna, przejazd slalomem wyznaczonego odcinka, następnie rozładunek drewna i ułożenie wałków drewnianych na wyznaczonej linii. Kolejną precyzyjne pchanie drewna dłużycowego – konie pchają drewno dłużycowe, czyli suche drewno świerkowe, drzewo czołowo musi dotknąć drewnianego pala i zrzucić z niego piłeczkę. W całej tej konkurencji liczy się czas i precyzja przejazdu między drzewkami. Jednak chyba najwięcej emocji budzić będzie siła uciągu. Ta konkurencja sprawdza kondycję fizyczną konia oraz furmańskie umiejętności. Cała konkurencja polega na przejeździe jednym koniem odległości 20metrów. Koń będzie ciągnął drewno o masie około 1.5 kubika. W całej konkurencji liczy się czas przejazdu.  

Jeśli ktoś chciałby spróbować sił swojego konia i swoich w proponowanych konkurencjach musi się zgłosić do Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej. Na zgłoszenia GOK czeka do 3 lutego, w godz. 8.00 – 15.00 tel. 33 855 62 08.

KOD 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: