Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Freestylowcy piszą książkę

Nie są jeszcze znane losy tegorocznej edycji Freestyle City Festival. Natomiast wiadomo, co się dzieje wśród jego wolontariuszy, i to nawet w środowiskach uniwersyteckich. I choć rodzima uczelnia nie wykazała dotychczas zainteresowania poczynaniami cieszyńskiej młodzieży to uwagę na ich edukacyjne działania zwrócili naukowcy i doktoranci Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie.

Na najbliższe piątkowe spotkanie, 20 kwietnia przybędzie dr hab. Joanna Hańderek, która wraz z zespołem doktorantów poprowadzi warsztat o aspektach międzykulturowych. Freestylowcy występowali już na konferencji w Pradze, w Sali Sesyjnej w Cieszynie i w wielu lokalnych szkołach średnich. – Na nasze spotkanie może przyjść każdy Cieszyniakczujący się młodo w każdym wieku – mówi wolontariuszka Monika Nowrotek.

Wolontariat słynie z niekonwencjonalnych szkoleń i nauki kreatywnego myślenia. Tym razem jednak szykuje się coś grubszego kalibru. - Realizujemy transgraniczny projekt unijny, którego celem jest publikacja podręcznika metodycznego o organizacji imprez w przestrzeni miast Cieszyna i Czeskiego Cieszyna i nowoczesnych metod pracy z młodzieżą. To wydarzenie na skalę całego kraju – Przekonuje Michał Paluch, pedagog, koordynator projektu. Spotkanie odbędzie się w piątek, o godzinie 18:00, w Zamku Cieszyn. Ze względu na duże zainteresowanie orgnizatorzy proszą o telefonicznie zgłaszanie się pod numerem 608 515 342.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: