Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Fotografia uliczna w szpitalu

Street photo ma swoje grono fanów i entuzjastów. To oni wierzą w istnienie "streeta" jako gałęzi fotografii. To "streetowcy" zatrzymują wyjątkowe chwile na ulicy i nie tylko. Oni gonią światło pomiędzy wieżowcami i garażami. Oni pokazują życie codzienne każdego z nas. Są jak cienie. Nikt ich nie widzi, ale oni widzą nas.

Podczas grudniowej odsłony Galerii Zmiennej poznamy tylko fragment dorobku znanego fotografa ulicznego – Radosława Krzempka. Galeria mieści się w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

- Fotografia, fotografowanie zainteresowało mnie już w szkole policealnej. Wtedy też kupiłem pierwszy aparat – wspomina artysta. – Fascynuje mnie fotografia uliczna skupiająca się na rejestrowaniu krótkich momentów, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi, ale jednocześnie pokazywaniu tego, co nas otacza w sposób skłaniający do refleksji. Tak naprawdę nie potrzebujemy sprzętu „z górnej półki”, ot, jakikolwiek aparat, wygodne buty i czas – dodaje R.Krzempek.

Fotografia uliczna, czasami nazywana również fotografią szczerą, to bardzo pojemna dziedzina fotografii. Tematów można znaleźć mnóstwo: od człowieka w kontekście miasta do szukania podobieństw między psami i właścicielami. Niezależnie od tematu warto się odpowiednio przygotować do tego niełatwego, wbrew pozorom zadania. Fotograf staje się obserwatorem ulic, samotnym spacerowiczem tropiącym piekło miejskie, odkrywającym miasto jako krajobraz pełen zmysłowości. Adept radości oglądania, koneser empatii, który w decydującym momencie naciska spust migawki wyławiając z natłoku obrazów najważniejszy detal. To fotograf, który w decydującej chwili rejestruje historię ludzi, wydarzenia, przedmioty.

mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-12-09 18:19:25
krokusik: Street photo i cała szpecbrygado fot. mat.pras. , itp. Zróbcie zdjęcia z izby przyjęć co godzinę i zobaczcie jak się kolejka posuwa. Zatrzymacie wyjątkowe chwile artysto \"...Tak naprawdę nie potrzebujemy sprzętu "z górnej półki", ot, jakikolwiek aparat, wygodne buty i czas - dodaje R.Krzempek.\" Do tego nawet zwykła nokia i sandały wystarczą. Nie rozpędzaj się facet, tylko rzeczywistość pokaż.
2017-12-09 19:40:07
mariobross1977: Niech lepiej zrobia zdjecia sal chorych w jakich warunkach przebywaja pacejnci brud podarta posciel nie mowiac juz o tym co pacjenci dostaja do jedzenia! To trzeba sfotografowac i powiesic na korytarzu niech ludzie widza jaki jest burdel a nie glupoty pokazywac!!!
2017-12-10 00:26:34
Klubowiczka007: KROKUSIK i MARIOBROSS1977<br /> ------&gt; BRAWO WY &lt;------<br />Ktoś tu w końcu pisze prawdę!
2017-12-10 10:27:15
skuter66: nie zapominajcie ile ludzkich istnień uratowano, zasady SOR są proste i przejrzyste.Najpierw najbardziej potrzebujący potem z katarem. Jak ktoś chce ucztować to na wczasy a nie do szpitala.
2017-12-16 16:10:41
mariobross1977: Szpital Slaski w Cieszynie zapracowal sobie na negatywna opinie!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: