Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Festiwalowy przewodnik (1)

Dziś w Cieszynie zaczynają się dwa festiwale - „Kręgi Sztuki” i „Wakacyjne kadry”. Podczas ośmiu dni – co najważniejsze: bezpłatnie - będziemy mieli okazję uczestniczyć w ponad stu imprezach kulturalnych. Sami próbujemy się połapać w tym nadmiarze. Z tą myślą postanowiliśmy stworzyć dla Was subiektywny przewodnik po najciekawszych naszym zdaniem festiwalowych wydarzeniach. Dziś publikujemy przegląd wydarzeń niedzielnych (10 lipca).

Niedziela (10 lipca):

Wykłady:

16:00 (Dom Narodowy): Wojtek Wawszczyk – urodzony w Cieszynie reżyser, scenarzysta i autor filmów animowanych – wygłosi wykład inauguracyjny. Wawszczyk, który stoi za sukcesem filmu „Jeż Jerzy” (jest jego współtwórcą), opowie o technice i etapach pracy nad filmem animowanym. Reżyser poprowadzi także warsztaty (11-13 lipca, UŚ Cieszyn).

Filmy:

18:00 (Dom Narodowy): „Iluzjonista” to genialna animacja
, najnowsza realizacja wybitnego Sylveina Chometa („Trio z Bellville”), który adaptował niezrealizowany scenariusz Jacques’a Tati. Akcja „Iluzjonisty” rozgrywa się w Edynburgu lat 50. ubiegłego wieku. Głównym bohaterem jest starzejący się iluzjonista, animowana wersja samego Jacquesa Tatiego. Jego paryska kariera dobiegła końca, podróżuje więc po małych miasteczkach i wsiach. Jego życie ponownie nabiera barw, kiedy spotyka na swojej drodze młodą dziewczynę, Alice, zachwyconą jego sztuczkami. Na ekranie przewija się wciąż nostalgia za szacowną sztuką, pozbawioną wywrotowych aspiracji. Film otworzył zeszłoroczny krakowski festiwal Etiuda & Anima

Animacja „Iluzjonista” jest częścią tegorocznego cyklu „Animacje nie tylko dla dzieci”, w którym organizatorzy umieścili m.in: „Jeża Jerzego” (13 lipca, g. 20, w kinie „Piast”).

Koncerty:

20:00 (Dom Narodowy): Koncert wybuchowej mieszanki jazzu i live electronics, który kryje się za nazwą Jazz Bending. Jazz Bending to projekt, którego pomysłodawcą jest Krzystof Gawlas (live electronic, gitara). W zespole grają również: Marcin Żupański (sax, ewi) oraz Bartosz Nazaruk (perkusja). Zespół powstał w 2009 roku.

 

Posłuchaj Wojciecha Majewskiego dyrektora artystycznego Wakacyjnych Kadrów

POSŁUCHAJ

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: