Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Festiwal Nauki zorganizowany przez WSB w Cieszynie zakończony

Wczoraj (21.03.2013) zakończył się trzydniowy Festiwal Nauki organizowany przez oddział zamiejscowy Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie przy wsparciu burmistrza miasta Cieszyn oraz starosty powiatu cieszyńskiego. Była to już piąta edycja festiwalu w Cieszynie (w macierzystej dla uczelni Dąbrowie Górniczej festiwal organizowany jest już od 7 lat).

 Organizatorzy po ostatnim wykładzie z satysfakcją podsumowali, że przez łącznie festiwal odwiedziło około 500 osób. Zwieńczeniem natomiast był organizowany po raz pierwszy w historii festiwalu turniej piłki nożnej. Organizatorzy wyszli z założenie, że dla dobrego rozwoju młodych ludzi, do których głównie kierowali swą inicjatywę, ważna jest zarówno nauka, jak i sport. 

- Sądząc po frekwencji, po ilości osób, które były zainteresowane tematyką, impreza odniosła wielki sukces – cieszył się po zakończeniu ostatniego wykładu Wojciech Bizub, główny organizator przedsięwzięcia. Wyliczył, iż w pierwszym dniu było blisko 200 uczestników, zarówno uczniów szkół średnich, jak i pozostałych mieszkańców powiatu cieszyńskiego, którzy odpowiedzieli na informacje, które pojawiły się w mediach i przyszli. Podobna ilość odwiedziła WSB także w dwóch kolejnych dniach trwania festiwalu.

- Podstawowym adresatem naszego przedsięwzięcia są uczniowie szkół średnich i lokalna społeczność – wyjaśnia dziekan Łukasz Wróblewski podkreślając, że organizatorom zależało na zarażeniu młodych ludzi pędem do wiedzy. - Chodziło nam o to, by wykłady wygłaszali praktycy. Festiwal ma charakter popularnonaukowy, więc wykładowcy muszą zarażać młodzież swoją pasją, swoim zainteresowaniem i zagadnieniami, w których są naprawdę dobrzy – uzupełnia Wojciech Bizub.

Organizatorzy już mają pewne pomysły do realizacji w przyszłym roku, przy okazji szóstej edycji Festiwalu. Przykładowo nawiązali kontakt z Polską Akademią Nauk i mają nadzieję na przyjazd wykładowcy, który opowie, jak odkopywał pierwszego na terenie polski dinozaura.  - Nie chcemy powielać tematyki wykładów, natomiast sama forma festiwalu pozostanie – mówi Wojciech Bizub ciesząc się, że się sprawdziła.
- Uczestnicy, z którymi rozmawiałam podkreślali, że już przymierzają się do uczestniczenia w przyszłym roku – dodaje prodziekan Joanna Łodziana-Grabowska.

Patronem medialnym V Festiwalu Nauki był Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ>>>

(indi)
Pisaliśmy: 
Turniej piłki nożnej halowej
- Jak zbudować robota?


 

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: