Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

FaraFest: jajecznica z 600 jaj

Wydawało się że pogoda pokrzyżuje plany organizatorów imprezy Fara Fest 2010. Nic takiego się jednak nie stało. Wreszcie po kilkunastu brzydkich i deszczowych dniach na niebie zobaczyliśmy słońce. Na placu przy kościele w Zebrzydowicach pojawiła się więc spora ilość parafian. Na okazję święta Zesłania Ducha Świętego przygotowano jajecznicę z ponad 600 jaj!

Podczas rodzinnego pikniku zorganizowanego przez parafię p.w. WNMP w Zebrzydowicach zorganizowano pokaźną ilość zabaw i konkursów dla dzieci – mini mecze w siatkówkę, piłkarzyki itp. Wszystko odbywało się w miłej i rodzinnej atmosferze.
W trakcie imprez wystąpiły z koncertem dwa zespoły. Jeden prezentujący muzykę rockową „Luxy”, składający się tylko i wyłącznie z członków jednej rodziny- państwa Cecot oraz  „Puco", zespół hip-hopowy, który zagrał o godz.20.00.


– Impreza nawiązuje do tradycji zielonoświątkowej. Jest radość! To hasło imprezy, ponieważ zesłanie Ducha Świętego nawiązuje do tego, że apostołowie zostali obdarowani i my też jesteśmy dzisiaj obdarowani darami, a jednym z owoców jaki dziś jest pożądany przez nas, jest właśnie radość!  - mówi portalowi ox.pl ks. Mateusz Dudkiewicz , wikary zebrzydowickiej parafii. 

W trakcie imprezy nie obyło się bez dobrej zabawy. W meczu pomiędzy byłymi, a obecnymi ministrantami, lepszymi okazali się ci pierwsi. Zwycięzcy zostali obdarowani przez organizatora winem mszalnym…

Zobacz video:


Zobacz fotoreportaż>>>

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: