Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Fala włamań w regionie

W powiecie cieszyńskim początkiem 2020 roku znów głośno o włamaniach. Tym razem złodzieje pojawili się gminach: Hażlach i Cieszyn. Informowaliśmy o włamaniu do strażnicy OSP w Pogwizdowie, teraz o zagrożeniu informują strażacy z OSP Marklowice. Wczoraj (04.02.2020) miało dojść również do dwóch włamań do mieszkań na terenie Cieszyna.

- UWAGA Mieszkańcy Marklowic. Zachowajmy czujność sąsiedzką… Złodzieje wkroczyli do Marklowic. Były dwa zdarzenia, jedno z nich niestety udane… (…)Jeżeli masz jakiekolwiek informacje należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112, przekazując jak najwięcej zapamiętanych szczegółów, np. wygląd nieznajomej osoby, numer i markę samochodu, którym ewentualnie przyjechała, a w przypadku rozmowy telefonicznej – numer z wyświetlacza telefonu, datę i godzinę rozmowy – napisali 1 lutego strażacy z OSP Cieszyn Marklowice. Jak się okazuje, to nie koniec. Cieszyńscy policjanci potwierdzili, że wczoraj (04.02.2020) do dwóch włamań doszło na terenie Cieszyna.

W jaki sposób zabezpieczyć swój dom, czy mieszkanie przed złodziejami? Strażacy z OSP Cieszyn Marklowice podkreślają, że trzeba zwrócić szczególną uwagę na zamknięcie okien i drzwi, przed wyjściem z domu dobrze jest upewnić się, że o niczym nie zapomnieliśmy. Warto również zastanowić się nad zastosowaniem zabezpieczeń technicznych, dostępnych na rynku, takich jak np. systemy alarmowe, rolety antywłamaniowe, czy atestowane zamki do drzwi.

W Przypadku osiedli domków jednorodzinnych, czy bloków, zwracajmy uwagę na sąsiadów. W tym przypadku, gdy zauważymy osobę podejrzaną i zdecydujemy się zweryfikować jej osobę u sąsiadów, z pewnością nie będzie to przejawem wścibstwa, a obywatelskiej postawy. W razie, gdy widzimy próbę włamania, należy niezwłocznie skontaktować się z policją.

 


 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: