Rozstrzygnęła dogrywka

Koszykarze Nacomi Cieszyn rozegrali ostatnie spotkanie przed własną publicznością w obecnym sezonie. Niestety, podopieczni Szymona Kałuży, pomimo wyrównanego starcia z KŚ AZS Katowice, nie zdołali odnieść zwycięstwa, przegrywając 93:99.

Gospodarze udanie rozpoczęli wtorkowe spotkanie, bo już po pierwszych 10 minutach przekroczyli granicę 30 punktów – 31:24. W drugiej kwarcie minimalnie lepsi okazali się koszykarze z Katowic, ale i tak Nacomi prowadziło w przerwie – 55:51.

Podopiecznym Szymona Kałuży, zaraz po przerwie, przytrafiały się błędy w obronie i goście nie dość, że odrobili straty, to jeszcze objęli prowadzenie. Na szczęście, gospodarze zdołali doprowadzić do remisu w ostatniej kwarcie i o zwycięzcy musiała zadecydować dogrywka. W niej więcej zimnej krwi zachowali katowiczanie, którzy ostatecznie przypisali sobie komplet punktów, wygrywając 99:93.

3 liga (gr. śląska), finał A:
Nacomi Cieszyn - KŚ AZS Katowice 93:99 (31:24, 24:27, 11:17, 17:15, w dogrywce - 10:16)
Punkty dla Nacomi zdobyli: Michał Bożomański (28), Dominik Malak (20), Przemysław Rączka (13), Maciej Surzycki (12), Łukasz Łośko (9), Jakub Wajner (4), Hamdi Ben Mohamed (2), Kacper Borus (2), Piotr Szafarczyk (2) i Marcin Strządała (1)

Nacomi rozegrało ostatnie spotkanie w tym sezonie przed własna publicznością. - Wielkie brawa należą się wszystkim kibicom, którzy wspierali naszą drużynę na każdym meczu u siebie. Mamy nadzieję, że frekwencja, która miała miejsce w tym sezonie, będzie jeszcze większa w następnym. Wielkie brawa – czytamy na oficjalnym fanpage’u zespołu. Nie oznacza to, że podopieczni Szymona Kałuży zakończyli już zmagania ligowe – w sobotę (8.02) powalczą o punkty z Gliwickim Towarzystwem Koszykówki.