Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Fakt: najwięcej wypadków na drogach krajowych

Każdego dnia odnotowuje się wypadki na drogach. Jak się okazuje najwięcej osób ginie na drogach krajowych, które stanowią około 5% całej sieci dróg publicznych w Polsce.

Mimo, że z każdym rokiem przybywa dróg szybkiego ruchu, a podróżowanie staje się bardziej komfortowe, z raportu policji wynika, że najwięcej wypadków ze skutkiem śmiertelnym występuje właśnie na drogach krajowych. - Nie inaczej było w okresie wakacji w 2018 r., kiedy to na sieci dróg krajowych poniosły śmierć 204 osoby tj. 32 % wszystkich osób zabitych. Drogi krajowe, do których zalicza się również autostrady i drogi ekspresowe, to główne ciągi komunikacyjne pozwalające podróżować pomiędzy większymi miastami oraz przejściami granicznymi. O częstym wyborze kluczowych szlaków komunikacyjnych świadczy również duże natężenie ruchu pojazdów, w tym zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu podczas wakacji. – informują policjanci.

Pamiętajmy, nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w szczególności przekraczanie dozwolonej prędkości, brawura kierowców czy nie dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych to więcej ofiar na drogach.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: