Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

A Ty zagłosujesz w wyborach?

W ubiegły poniedziałek zapytaliśmy Was na Facebooku o to, czy zamierzacie głosować w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Zdecydowana większość naszych czytelników zadeklarowała udział w głosowaniu, pojawiły się także ciekawe komentarze.

13 października do lokali wyborczych zamierza się udać 86% głosujących. Odmienną decyzję zamierza podjąć 14% respondentów. W naszej ankiecie wzięły udział 344 osoby.

Działo się także w komentarzach pod wpisem:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

19
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-27 10:30:58
1234567890: Kiedy "Rudy" wraca no chciałbym na niego glosowac
2019-08-27 11:15:57
jasper: Wyborcy PiS i tyle w temacie - http://i.imgur.com/7ito4ye.png
2019-08-27 11:16:00
jasper: Wyborcy PiS i tyle w temacie - http://i.imgur.com/7ito4ye.png
2019-08-27 15:02:45
donekT: Sukces wyborczy, wbrew pozorom nie polega na wyrażeniu zdania większości społeczeństwa, jak się próbuje przedstawiać, tylko mobilizacji elektoratu, najczęściej na zasadzie programu negatywnego (mniejsze zło), straszeniu zwycięstwem przeciwnej opcji poglądowej i oddziaływaniu na emocje, szczególnie widoczne po „ujawnianiu” afer, których pełno po każdej ze stron politycznego destrukcyjnego sporu. Wbrew pozorom, obecnej klasie politycznej (całej) nie jest na rękę, aby maksymalnie dużo osób uczestniczyło w wyborach (oczywiście będą temu zaprzeczać). Dlatego wielu politykę po prostu się obrzydza.
2019-08-27 15:12:50
donekT: TYMCZASEM , CO POWINNO SIE PORUSZYĆ W TRAKCIE KAMPANII WYBORCZEJ??? Nie dyskutuje się o sprawach istotnych dla przyszłości państwa, KOLEJNYM STRACONYM POKOLENIU MILENIALSÓW, negatywnie nastawionych do państwa w związku z sytuacją zwłaszcza po 2010. UPADEK POLSKIEGO SZKOLNICTWA, problem piętrzący się jeszcze od lat 90. XX wieku. SPADEK POTRENCJAŁU DEMOGRAFICZNEGO i SIŁY ŻYWEJ, brak powstrzymania polityki emigracyjnej, co więcej, emigracja wciąż jest przedstawiana jako swoiście pojmowany program dla młodych, choć przyznaję, że już nie na taką skalę jak przed rokiem 2015. NADCHODZĄCY KRYZYS, który tym razem już odczujemy, i z którym będą w pakiecie musieli się zmierzyć zwycięzcy najbliższych wyborów. ZAKOŃCZENIE OKRESU ODPRĘŻENIA W GLOBALNEJ GEOPOLITYCE, kwestia zachwiania pozycji USA, narastający konflikt z ChRL, negowanie globalnego układu sił wyrażonego przez ONZ, próba tworzenia opozycji wobec Dominującej roli szeroko pojętego Zachodu (BRICS). DALSZA DESTABILIZACJI BLISKIEGO WSCHODU, komplikacje wobec inwazji na IRAN, ciągnące się od roku 2012 (na bazie czego oziębiły się ostatnio stosunkowo serdeczne relacji Polski z Iranem). UPADEK POLSKICH SIŁ ZBROJNYCH, zanik potencjału obronnego, rozkład systemu obrony cywilnej, brak kontrwywiadu (perypetie wokół WSI), brak planowania na wypadek konfliktu konwencjonalnego lub ograniczenie polityki obronnej do egzotycznego sojuszu z USA i trzymania w Polsce amerykańskich zakładników, z czym rywalizujemy np. z Rumunią.
2019-08-27 15:17:08
donekT: NASILAJĄCE SIĘ ZAGROŻENIE ENERGETYCZNE KRAJU, w związku z brakiem realnych alternatyw wobec dominującego modelu energetycznego, potępianego przez organizacje międzynarodowe i nastawionego na surowiec również sprowadzany np. z Federacji Rosyjskiej, również z terenu zdestabilizowanego na Ukrainie. BRAK POLITYKI W ODNIESIENIU DO NASILAJĄCYCH SIĘ ZMIAN KLIMATYCZNYCH, mowa o stepowieniu, wysychaniu i spadku poziomu wód gruntowych w przypadku Polski, nasilających się klęskach żywiołowych (wichury, susze, powodzie), co odbija się na rolnictwie i produkcji żywności, zaznaczam, iż stanowiącej nadal główny wydatek sporej ilości gospodarstw domowych. Czy jest jakaś polityka dotycząca zwiększenia retencjonowania wody, której pomimo zmian klimatu wciąż mamy wystarczająca ilość, tylko nie potrafimy magazynować, plus odniesienie do zmian w zakresie gospodarki rolnej?
2019-08-27 15:24:36
donekT: Inna kwestia dotyczy narastającego UPADKU KAPITALIZMU, co jest już faktem, oraz POWSTANIA KORPOKRATYCZNEGO GLOBALNEGO SYSTEMU GOSPODARCZEGO, co przekłada się na kwestie stosunków społeczno- ekonomicznych i coraz bardziej malejącego znaczenia i roli państwa narodowego, którego władza w coraz większym stopniu zależna jest od uznawania przez GLOBALNE KORPORACJE, BĘDĄCE POZA WSZELKĄ KONTROLĄ. Inna ważna dla państwa i niemal nieporuszana kwestia to stopniowe DĄŻENIE PEWNEJ LINII POGLĄDOWEJ DO DECENTRALIZACJI I REGIONALIZACJI UNITANRNEGO PAŃSTWA POLSKIEGO, co w konsekwencji powoduje zwiększenie władzy i pozycji dużych ośrodków miejskich, naderwanie więzi poszczególnych regionów (szczególnie Śląska i Pomorza) z polityką krajową, a także zwiększa MOŻLIWOŚĆ WPŁYWU ZE STRONY PAŃSTW OŚCIENNYCH ORAZ KORPOKRACJI. Co w konsekwencji powoduje powstanie różnych podejrzanych grup destabilizujących sytuację w państwie, reprezentujących godzące w podstawy funkcjonowania państwa interesy oraz eskalujące nienawiść. Jaczejki owych grup działają również w regionie. DOMINACJA JEDYNIE SŁUSZNEGO ponoć PROEUROPEJSKIEGO MODELU ROZWOJU UE, KTÓRY PRZEKSZTAŁCA UE W PAŃSTWO, CO ZAGRAŻA FUNKCJONOWANIU PAŃSTWA NARODOWEGO. Co więcej, ów przedstawiany jako JEDYNIE SŁUSZNY KIERUNEK ZAWIERA WIELE ELEMENTÓW WYWODZĄCYCH SIĘ Z MARKSIZMU, jako IDEOLOGII ANTYNACJONALISTYCZNEJ, INTERNACJONALISTYCZNEJ I ATEISTYCZNEJ (ANTYWYZNANIOWEJ). Przyjęcie tej ideologii jako jedynie słusznej ma w założeniu zlikwidować konflikty w Europie, co również jest celem UE.
2019-08-27 15:33:18
donekT: Tak się jednak składa, iż od 2008 roku i w wyniku TRAKTATU LIZBOŃSKIEGO, to RFN (NIEMCY) mają najwięcej do powiedzenia w UE i de facto są „nieformalnie” uznawani za przywódców UE, chociażby przez argument gospodarki. Pragnę jedynie przypomnieć, iż RFN (NIEMCY) wykorzystują również UE jako platformę, za pomocą której konsekwentnie poddają rewizji niekorzystną dla (RFN) Niemiec sytuację w GLOBALNYM ŁADZIE, w którym (RFN) NIEMCY WCIĄŻ PONOSZĄ KONSEKWENCJĘ PORAŻKI W II ŚWIATOWEJ, pomimo upływu czasu i wyników gospodarczych. Pragnę również przypomnieć, iż POLSKA DO DZIŚ FORMALNIE NIE ZAWARŁA POKOJU Z NIEMCAMI, GESTY Z KRZYŻOWEJ nie zastępują SFORMALIZOWANEGO POROZUMIENIA MIĘDZYNARODOWEGO, natomiast porozumienie z 1970 r. i konsekwencje II światowej są jak najbardziej PODWAŻALNE I ZALEŻĄ OD POZYCJI PAŃSTWA POLSKIEGO, KTÓRA JEST CORAZ BARDZIEJ MARGINALIZOWANA I PODWAŻANA, TAKŻE W ZAKRESIE ZNACZENIA I DOROBKU W TRAKCIE II ŚWIATOWEJ. Co więcej, RFN (NIEMCY) wbrew temu, co się przedstawia, jest im na rękę spadek globalnego znaczenia USA i ich wycofanie się z Europy. Przypominam, iż UE USA traktują jako rywala gospodarczego, a plan tak nazywanego MIĘDZYMORZA JEST również elementem wywierania presji USA na RFN (NIEMCY)→ Odsyłam do zapoznania się z PNAC. Przy okazji, jaką AMERYKAŃSKIE GLOBALNE KORPORACJE MOGĄ UZYSKAĆ KORZYŚĆ Z EKSPLOATACJI POLSKICH ZASOBÓW NATURALNYCH??? Czy to jest ta CENA ZA SOJUSZ Z USA, POZA NABYWANIEM AMERYKAŃSKIEGO SPRZĘTU WOJSKOWEGO, za ceny powyżej jego wartości????
2019-08-27 15:38:09
donekT: Warto przy okazji przypomnieć, iż to nie NATO, ale UE, wbrew pozorom, jest największym gwarantem naszego bezpieczeństwa, jednak w ramach UE Polska w relacjach z USA, moim zdaniem, jest traktowana jako największy giermek, frajer i typowy chłopiec na posyłki USA. Z kolei w odniesieniu do polityki państw UE w odniesieniu do Federacji Rosyjskiej, z którą świetnie dogaduje się RFN (NIEMCY), Polska występuje, moim zdaniem, w roli największego cwaniaka, jątrzyciela, który najwięcej traci w imię udowodnienia swojej RUSOFOBII, w sytuacji, kiedy inni, również nasi przyjaciele Węgrzy ubijają z Federacją Rosyjska niezłe interesy. Co więcej, Polska (także za PO-PSL) wspierała antypolsko, banderowsko i szowinistycznie nastawiony rząd Ukrainy, co było irracjonalnie postrzegane nie tylko ze strony Federacji Rosyjskiej, także Węgier i Rumunii. W końcu porozumienie w sprawie konfliktu na Ukrainie nie zostało zawarte na terytorium Polski, której politycy aktywnie działali w interesie Ukrainy, tylko na BIAŁORUSI- a Polska co zyskała? Nawet nie zostaliśmy zaproszeni do Mińska, choć najbardziej nadstawialiśmy kark za Ukrainę. POLSKA POLITYKA MIĘDZYNARODOWA (po 1989) JEST NIEKONSEKWENTNA I NIE MA ŻADNEJ KONSTRUKTYWNEJ POLITYKI POLSKI WZGLĘDEM WSCHODNIEJ EUROPY. Ile Polska zyskała na somalizacji Ukrainy, poza siłą roboczą, zwłaszcza w znaczeniu polityki międzynarodowej?
2019-08-27 15:42:05
donekT: Oczywiście jeszcze wiele innych ważnych tematów powinno zostać umówionych w trakcie kampanii wyborczej, niestety jak podejrzewam, skończy się na emocjach, przerzucaniu aferami i zapowiedziach rozliczeń, BEZ ROZLICZEŃ. PSY SZCZEKAJĄ. KARAWANA JEDZIE DALEJ, ciemny lud wszystko kupi, co KAŻDY Z KURSKICH PRZEDSTAWI. I tak trzymać, ciekawe jak ten system długo pociągnie. Amos Oz wskazał na konsekwencje.
2019-08-27 20:27:12
krzysztof.mm: KO-PO jest wystarczająco silna, aby pozbyć się bolszewików rozkradających i demolujących Polskę od 4 lat Polska potrzebuje dziś dodatkowo dobrego wyniku Lewicy i PSL
2019-08-27 20:27:21
krzysztof.mm: https://oko.press/rpo-wyjasnienie-dzialalnosci-urzednikow-ministerstwa-sprawiedliwosci-jest-jednym-z-najwazniejszych-zadan-panstwa/
2019-08-27 20:28:36
krzysztof.mm: po tej ☝ aferze ☝ nikt przyzwoity i uczciwy na PiS n i e zagłosuje, to jest pewne
2019-08-27 20:52:56
krzysztof.mm: po 4 latach bolszewickich rządów PiS: ✍ https://oko.press/nierownosci-zagrazaja-polsce-gorny-1-proc-zarabia-tyle-co-dolna-jedna-trzecia-spoleczenstwa/ ✍
2019-08-27 20:54:36
donekT: Tymczasem jak się okazuje, Do prezesa Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetyny "NIE" dla Ujazdowskiego jako kandydata z list opozycji do senatu! Proszę o wycofanie kandydatury Kazimierza Michała Ujazdowskiego, jako reprezentanta KO+Lewicy w okręgu 44 (Warszawa -Białołęka, -Bielany, -Śródmieście i -Żoliborz +ludzie głosujący za granicą) w wyborach do senatu, jako iż jego poglądy nie reprezentują tego, co powinno się nazywać zdecydowaną i widoczną opozycją, wobec konserwatywnej partii PIS. Nie chcemy głosować na człowieka, który de facto reprezentuje politykę partii, wobec której Twoja partia rzekomo jest w opozycji. Człowiek, który: 1. Ma czelność odmawiać kobietom praw człowieka i pchać się, by decydować o ich losie, życiu i prawach reprodukcyjnych; 2. Odpowiada się za "leczeniem" z homoseksualizmu; 3. Manifestował swoje rasistowskie i antysemickie uprzedzenia (poprzez uczestniczenie w nagonce o tle antysemickim wymierzoną w polską artystkę żydowskiego pochodzenia, Andę Rottenberg, co poskutkowało jej odejściem z muzeum Zachęty)... ...nie jest reprezentantem polityki, którą chcą wspierać Pańscy wyborcy. Prosimy o niezwłocznie wycofanie kandydatury tego człowieka. // https://naszademokracja.pl/petitions/nie-dla-ujazdowskiego-jako-kandydata-z-list-opozycji-do-senatu?source=facebook-share-button&time=1566589536&utm_source=facebook&fbclid=IwAR35XVZngXHZVtSh-HOIlEj0Y_u68fZK7A8MO-zHE14FttCZFFjk1k7gAYA //
2019-08-27 20:55:04
donekT: I dla takich ludzi jest miejsce na listach KO+Lewicy.... Jeszcze raz 1. Ma czelność odmawiać kobietom praw człowieka// Odpowiada się za "leczeniem" z homoseksualizmu // Manifestował swoje rasistowskie i antysemickie uprzedzenia // I to jest osoba z Twojej krzysztof-Q drużyny??? Wstyd!
2019-08-27 20:57:35
donekT: krzysztof-Q, Gratuluję godnych Ciebie krzysztof-Q kandydatów o takich poglądach jak Kazimierz Michał Ujazdowski. Takich osób na listach PO-KO jest więcej.
2019-08-28 06:45:32
jasper: Gratuluje wyborcom PiS premiera ! Wiekszego klamcy i fircyka Polska jeszcze nie miala. Widac wstawanie z kolan, bo Narod gotowy na faszystowska dyktature. A jak jeszcze tv kurska pokaze, jak to ozory przed biskupami wyciagaja, przed Rydzykiem trzymajc sie za raczki tancuja, to jusz rozkosz dla ciemnego luda jest !
2019-08-28 06:50:39
donekT: jasper-Q, A WYBIÓRCZA czasem również nie jest gazetą KURSKĄ??? ZAPOMNIAŁEŚ??? Pogratulować można kandydatów. Jakich??? Kazimierz Michał Ujazdowski, dla takich ludzi jest miejsce na listach KO+Lewicy.... Jeszcze raz 1. Ma czelność odmawiać kobietom praw człowieka// Odpowiada się za "leczeniem" z homoseksualizmu // Manifestował swoje rasistowskie i antysemickie uprzedzenia // PS Takich ludzi na listach PO-KO jest więcej.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: