Fair Play w Jasienicy

Niedawny lider z Jasienicy zespół Drzewiarza przegrał dziś (24 września 2011) na własnym boisku z zespołem Tempa Puńców 1:3, jednak nie wynik był w tym spotkaniu czymś najbardziej wyjątkowym a to, co wydarzyło się pomiędzy 78 a 80 minutą.

Przy stanie 0:2 zespół gospodarzy zdobył kontrowersyjną bramkę, po wybiciu piłki w aut przez graczy z Puńcowa, w momencie w którym na boisku leżał zawodnik gospodarzy, Tomasz Adamus oddając piłkę uderzył w światło bramki obok zaskoczonego tym faktem bramkarza z Puńcowa. Po dwóch minutach drużyna gospodarzy oddała gościom zdobytą bramkę- Martin Gavlak, bramkarz Drzewiarza niepokojony przez nikogo po przyjęciu piłki od swojego obrońcy odwrócił się i skierował piłkę do własnej bramki. W podobnej sytuacji w innym spotkaniu najprawdopodobniej zostałby przez swoich kibiców wygwizdany, jednak otrzymał za ten gest gromkie brawa z trybun. Takim zachowaniem zespół gospodarzy a przede wszystkim bramkarz zasłużyli na nagrodę fair-play w tym sezonie.