Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ewangelicy zapraszają na karwiński cmentarz

W tym roku minęła 115 rocznica założenia cmentarza ewangelickiego w starej Karwinie (Karwina-Kopalnie). Z tej okazji, a również w ramach obchodów święta zmarłych, tamtejsza parafia ewangelicko-augsburska zaprasza na spotkanie wspomnieniowe, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 4 listopada, o godz. 15:00 na wspomnianym cmentarzu.

Po uroczystości uczestnicy przejadą do Karwiny-Frysztatu, gdzie w w salce parafialnej przy Rynku (Masarykovo náměstí 4/3) zostaną zaproszeni na poczęstunek oraz będą mogli wysłuchać prezentacji nt. historii tej nekropolii, która ostatnio została uporządkowana (pisaliśmy o tym m.in. Karwińscy Ewangelicy porządkują cmentarz).

Jak powiedział portalowi OX.PL ks. pastor Emil Macura, patronat honorowy nad uroczystością objął Konsul Generalny RP w Ostrawie, a uczestnictwo w niej potwierdziła wicekonsul Maria Kovacs.

Dojazd na cmentarz we własnym zakresie. Położony jest on niedaleko drogi nr 474 Sucha Górna – Karwina-Kopalnie na wysokości nieczynnej już kopalni „Barbara”. Współrzędne GPS: 49.825000, 18.466944


(ÿ)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: