Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ewakuacja narciarzy - ćwiczenia strażaków

21 marca 2019 roku strażacy z powiatu cieszyńskiego, zamiast świętować nadejście wiosny, doskonalili swoje umiejętności na obiekcie Skolnity. Ćwiczenia poświęcono ewakuacji z kolei linowych.

- Założeniem do ćwiczeń była ewakuacja 18 narciarzy, którzy na skutek zatrzymania kolei zostali uwięzieni na wyciągu krzesełkowym. Brak możliwości uruchomienia zasilania awaryjnego skutkował zadysponowaniem na miejsce zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej i GOPR-u. Konieczna była ewakuacja 18 osób technikami linowymi oraz za pomocą drabin przystawnych – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Ćwiczenia były koordynowane przez kpt. Adriana Zygmańskiego, dowódcę Jednostki Ratunkowo – Gaśniczej w Ustroniu. W Ćwiczeniach wzięli udział strażacy z jednostek Państwowej Straży Pożarnej z terenów powiatu cieszyńskiego (JRG Cieszyn, JRG Ustroń i JRG Skoczów), a także jednostki OSP, posiadające specjalizację wysokościową (OSP Koniaków – Centrum, OSP Ustroń – Centrum, OSP Puńców i OSP Wisła). Na stoku pojawili się również przedstawiciele GOPR.

 

JS/ KP PSP

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-27 19:48:28
wyśmienity cwaniaczek: hymm ,,, ciekawe , który to narciarz w dzisiejszych czasach jedzi bez : kasku, rękawić, kijków , gogli, w stroju strażaka OSP ???? chyba ćwiczenie ma odzwierciedlać realną sytuację a nie "janusza" w butkaach z wypożyczalni , który nigdy na nartach nie jezdził ..........
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: