Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Europoseł o ruchu przygranicznym. "Niektóre kraje nie stosują się do zaleceń"

Łukasz Kohut, poseł do Parlamentu Europejskiego, wraz z niemiecką eurodeputowaną Petrą Kammerevert i czeskim parlamentarzystą Marcelem Kolają, wystosowali pismo do Komisji Europejskiej w sprawie trudnej sytuacji pracowników przygranicznych.

Grupa europarlamentarzystów powołuje się na opracowanie, które 16 marca br. wydała Komisja Europejska. Znajdują się w nim wskazówki dla państw członkowskich dotyczące efektywnego zarządzania ruchem przygranicznym. Dokument ten zachęca kraje do nawiązania ścisłej współpracy w tym zakresie oraz umożliwienia przekraczania granic pracownikom transgranicznym. - Wskazówki wydane przez Komisję nie są jednak wiążące i niektóre z państw członkowskich ich nie respektują. To powoduje, między innymi, bardzo trudną sytuację osób żyjących i pracujących na pograniczu Czech, Niemiec i Polski. W związku z obowiązkiem 14-dniowej kwarantanny dla każdego, kto wjeżdża do Polski, dziesiątki tysięcy osób nie może iść do pracy, są zmuszeni do relokacji lub nawet tracą zatrudnienie. Warto zaznaczyć, że z danych Eurostat na rok 2018 wynika, iż Polacy są najliczniejszą grupą pracowników przygranicznych w całej Unii Europejskiej - podkreślają eurodeputowani.  

Pełną treść pisma europoseł Kohut zamieścił na swoich mediach społecznościowych: 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-30 12:03:35
krzysztof.nn: w pierśćcu mamy pożal się boże senatora i na dodatek w okolicy paru szwedów - okupantów, pewnie bardzo zajęci studiowaniem partyjnych wytycznych w sprawie wyborczego szwindlu więc trudno się dziwić, że ani be ani me w tej sprawie
2020-04-30 12:23:15
mannini: Krzysiu wyszczekałeś to w złej porze :)
2020-04-30 14:41:36
politykier: EUROposeł ma teraz czas zajmować się sprawą wyrównywania różnic w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn np. w takiej Francji, Belgii, Holandii... Przemocą domową na zachodzie... Karygodnym zachowaniem francuskich władz wobec protestujących obywateli... Jakością demokracji w Niemczech i we Francji... Może wesprze Żółte Kamizelki???
2020-04-30 14:42:57
politykier: krzysio+, Dlaczego dyskryminujesz Szwedów? Bardzo brzydko...
2020-04-30 16:30:18
politykier: Panie... Towarzyszu Kohut... w Belgii do dziś na postumentach widnieją podobizny Leopolda II, odpowiedzialnego za śmierć 8-10 milionów ludzi... Trzeba coś z tym zrobić...
2020-04-30 16:32:27
politykier: ... a w Finlandii wynoszony jest Carl Gustaf Mannerheim, współpracujący z NAZISTAMI...
2020-04-30 19:49:34
jasper: A prokurator komuny „DajCiumka” Piotrowicz w szeregach PiS politykierowi nie przeszkadza ? Rozumiem, ze nie ! to swoj chlop a wrecz kolega partyjny.
2020-04-30 20:39:54
politykier: Tak samo jak Gudrun Burwitz wobec Angeli Merkel, to jej baba, a wręcz koleżanka partyjna... była...
2020-04-30 20:42:02
politykier: rozumiem, że jasperowi to nie przeszkadza...
2020-04-30 21:36:03
jasper: Jak PiS walczy z nepotyzmem . politykier, znasz Misiewicza, czlowieka do zadan specjalnych Antoniego Macierewicza, ktory rzucil prace w aptece i został czlowiekiem, ktoremu generalowie sie klaniali? To jeszcze nic, siostra minister Witek zostala inspektorem w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wczesniej byla salowa w domu dziecka w Jaworze. Teraz do jej obowiazkow bedzie nalezalo miedzy innymi ocena wykorzystania przez rolnikow przyznawanych im unijnych dotacji. Smiac sie czy plakac ?
2020-05-01 15:05:07
politykier: jasper, znasz Wałęsę? Powiedział, że w mieście zwracają uwagę na to, kto co mówi, a na wsi przez wzgląd na to, kim jest, czyim jest krewnym i powinowatym. Polityka w Polsce tworzona jest i była przez ludzi o wiejskiej mentalności, sejm obraduje na wiejskiej, a jej esencję stanowi PSL, którego jestem wyborcą...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: