Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Estrada Ludowa Czantoria w Pradze

Estrada Ludowa Czantoria w swoim dorobku ma za sobą bardzo wiele koncertów zarówno w kraju jak i po za jego granicami, gdzie promowała miasto i folklor Ziemi Cieszyńskiej. Zespół występował w wielu krajach i zawsze spotykał się z ciepłym przyjęciem.

Tym razem w niedzielę (3 grudnia) jej występ mogli podziwiać mieszkańcy jaki i wszyscy przybyli do stolicy Republiki Czeskiej. Występ zespołu reprezentacyjnego miasta Ustroń odbył się na terenie praskiego klasztoru dominikanów, dzięki uprzejmości i pomocy proboszcza Polskiej Parafii w Pradze, ojca Hieronima Kaczmarka. Dedykowany był Polonii czeskiej, zamieszkującej stolicę Czech.

W pierwszej części koncertu, która miała miejsce w kościele św. Jana Pawła II mogliśmy usłyszeć trzy utwory: Kleszczmy rękoma Mikołaja Gomółki, Modlitwę w kościółku z opery Halka Stanisława Moniuszko oraz Va, pensiero z opery Nabucco Giuseppe Verdiego. Drugą, ludową część występu zaprezentowała publiczności w pięknym refektarzu barokowym, w którym odbywają się spotkania parafian.

Polonia praska mogła wysłuchać również tradycyjnego koncertu „Czantorii”, podczas którego chórzyści prezentowali opracowania ustrońskich, cieszyńskich i góralskich pieśni z towarzyszeniem instrumentalnym. Całością występu dyrygowała doktor Danuta Zoń-Ciuk, będąca jednocześnie kierownikiem artystycznym Estrady.

Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie pięknej Pragi uznawanej przez wielu za najpiękniejsze miasto starego kontynentu.

red./mat.pras.

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: