Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Biegali we Włoszech

Podczas rozegranych w Santa Caterina we Włoszech pierwszych zawodów FIS kilka dobrych miejsc zajęli biegacze z Gminy Istebna.

- Znakomicie w międzynarodowej rywalizacji zaprezentowała się zwłaszcza Eliza Rucka, która dwa razy wywalczyła miejsca w pierwszej dziesiątce. Zawodniczka MKS Istebna zajęła szóstą lokatę w biegu na 5 km techniką dowolną a następnie uplasowała się na ósmym miejscu w biegu na dochodzenie – informują włodarze gminy.

Co ważne, w biegu techniką dowolną Eliza wypełniła normę PZN na udział w Mistrzostwach Świata Juniorów przy czym wywalczony przez nią współczynnik (92,28) jest lepszy nie tylko od minimum juniorek (110), ale także juniorów (100).

- Bardzo dobry start ma na swoim koncie także biegacz NKS Trójwieś Beskidzka Mateusz Haratyk, który zajął odpowiednio dziewiąte miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym oraz siódme w biegu na dochodzenie. Zarówno wyniki Elizy jak i Mateusza to najlepsze rezultaty osiągnięte przez reprezentantów Polski w tych zawodach a warto dodać, że startowało w nich w sumie (wg portalu skipol.pl) 31 zawodniczek i zawodników z naszego kraju! – podają istebniańscy urzędnicy.

W biegach udział wzięli również bracia Bury - Dominik i Kamil (obaj MKS Istebna).
- Wielką szansę na doskonałe miejsce w sprincie techniką dowolną miał Kamil, który w eliminacjach zajął znakomite szóste miejsce. W swoim biegu ćwierćfinałowym zawodnik MKS Istebna długo prowadził, jednak w końcowej fazie został zahaczony przez rywala i upadł na tyle groźnie, że musiały interweniować służby medyczne. W biegu na 15 km techniką dowolną bracia Bury zajęli w gronie prawie stu zawodników odpowiednio 13 (Dominik) i 16 (Kamil) miejsce – dowiadujemy się od istebniańskich urzedników.

red.
 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: PTF

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: