Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Estonia kolejnym przystankiem

Lasy, małe wioski, jeziora, zawrotne prędkości oraz dalekie skoki. Czas na Rajd Estonii, czyli siódmą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata. Na starcie nie zabraknie załogi LOTOS Rally Team – Kajetana Kajetanowicza oraz Macieja Szczepaniaka.

W czwartek odcinek testowy oraz króciutki odcinek specjalny, liczący dwa kilometry. Dzień później czeka rajdowców już o wiele więcej emocji. - Rajd Estonii jest zupełnie innym rajdem nawet od tych szutrowych, które zaliczane są do mistrzostw świata. Jest wyjątkowy ze względu na naprawdę wysokie prędkości, dalekie skoki i specyfikę nawierzchni. Organizator zdecydował się dodatkowo stworzyć kilka sztucznych hop. Na pewno będzie sporo frajdy i radości z jazdy, ale trzeba też być maksymalnie skupionym i uważać na każdym zakręcie – przyznał Kajetan Kajetanowicz.

Załoga LOTOS Rally Team wystąpiła w obecnym sezonie tylko w trzech rajdach i w dwóch przypadkach kończyła je na najwyższym stopniu podium. Dzięki temu Kajetanowicz oraz Szczepaniak plasują się na pozycji wicelidera klasyfikacji generalnej WRC 3. - Mam nadzieję, że osiągniemy tutaj tempo, które będzie satysfakcjonujące przede wszystkim dla mnie, bo jeśli to się uda, to nasi kibice też będą zadowoleni – dodał ustronianin. Przypomnijmy, że polska załoga bardzo dobrze spisywała się podczas ubiegłorocznego Rajdu Estonii, ale niestety, na ostatnim odcinku specjalnym znalazła się poza drogą i nie ukończyła zmagań.

Klasyfikacja generalna WRC 3:
1. Y. Rossel (FRA) 98 pkt.
2. K. Kajetanowicz 64
3. N. Ciamin (FRA) 57
4. O. Rai (KEN) 30
5. T. Asunmaa (FIN) 28
6. E. Kaur (EST) 28

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-14 09:02:40
Kuba_EDGE: Kajto ognia!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: