Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Edukują by było bezpieczniej

Od samego rana policjanci cieszyńskiej drogówki prowadzą na terenie całego powiatu działania ''Bezpieczny pieszy''. Podobnie jak w poprzednich tego typu akcjach, celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

Działania drogówki prowadzone są po raz kolejny i jak zapowiadają mundurowi, będą one cyklicznie powtarzane , na terenie całego powiatu w związku programem poprawy bezpieczeństwa pieszych w naszym regionie.  

- Funkcjonariusze  każdorazowo kontrolują miejsca, w których ruch pieszych jest największy. Cel działań jest jeden- zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie dla pieszych w ruchu drogowym. Drogówka zwraca też uwagę na zachowanie kierowców wobec innych uczestników ruchu drogowego oraz to, czy sami piesi nie łamią obowiązujących przepisów. W trakcie wszystkich kontroli przeprowadzane są rozmowy dotyczące właściwego zachowania kierujących wobec pieszych jak i odwrotnie. Policjanci edukują również w zakresie stosowania elementów odblaskowych, które są niezbędne do zapewnienia pieszemu czy rowerzyście bezpieczeństwa po zmroku. Każdemu, bez względu na wiek, wręczane są elementy odblaskowe, które mają poprawić widoczność pieszych po zmroku – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. 

Przypomnijmy, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. 

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: