Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ecik w Strumieniu

Legendarny Ecik przyjedzie do Strumienia. Członek najsłynniejszego kabaretu na Śląsku ? Masztalscy, spotka się z publicznością w strumieńskiej bibliotece już w środę!

 

Dowcipy Masztalskich znają chyba wszyscy mieszkańcy Śląska. Nazwa kabaretu pochodzi od nazwiska fikcyjnego górnika, bohatera szeregu popularnych anegdot, opowiadanych po śląsku w latach 70. 

Aleksander Trzaska – Masztalski i jego kompan Ecik – Jerzy Ciurlok rozbawiają do łez. Doczekali się audycji radiowych, telewizyjnych. Wydali 10 książek z dowcipami, nagrali 30 kaset. Występowali też m.in. w Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Australii.

Współtwórca i założyciel Kabaretu Masztalskich – Jerzy Ciurlok – odwiedzi strumieńską Bibliotekę. Jednak tym razem Ecik opowiadać będzie o dziejach Śląska, opowie o literaturze śląskiej od czasów Księgi Henrykowskiej z XIII w. wcielając się w rolę miłośnika i badacza. 

Spotkanie autorskie z Jerzym Ciurlokiem w strumieńskiej bibliotece zaplanowano na środę 11 kwietnia o godz. 17.00. 

Jerzy Ciurlok to nie tylko Ecik. Jako reżyser, autor i aktor stworzył sto 40-minutowych telewizyjnych programów rozrywkowych. Jak mówi sam o sobie nałogowo odwiedza galerie sztuki, muzea i antykwariaty.  Jest znanym kolekcjonerem i bibliofilem.

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: