Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY"

W całym kraju trwają ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL.

Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY". Cała akcja ma na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.  - Wybieranie numeru telefonu czy pisanie nawet bardzo krótkiego SMS-a powoduje oderwanie wzroku od drogi na klika sekund, w ciągu których, w zależności od tego z jaką prędkością porusza się pojazd, pokonujemy nawet kilkadziesiąt metrów. Właśnie podczas tych kilku sekund nieuwagi stwarzamy realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. – informują policjanci.

Zakaz korzystania z telefonu, który jest trzymany w ręku podczas jazdy dotyczy wszystkich kierujących pojazdami również rowerzystów. Jeśli już musimy rozmawiać podczas kierowania pojazdem wówczas należy wyposażyć się w tzw. zestaw słuchawkowy. Należy pamiętać, że telefony, tablety a nawet urządzenia GPS pomagają, ale także rozpraszają uwagę podczas kierowania pojazdem i mogą być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: