Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dziś zmieniamy czas, noc będzie dłuższa

W nocy z 24 na 25 października przestawimy zegarki. Oznacza to, że możemy pospać dłużej, a sam weekend będzie dłuższy o 60 minut, gdyż za sprawą międzynarodowych ustaleń o 3:00 nad ranem cofniemy zegarki na godzinę 2:00. Czy zmiana czasu będzie miała wpływ na długość kwarantanny?

Zmiana czasu z letniego na zimowy, to cofnięcie zegarków o godzinę. Oznacza to zwykle godzinę snu dłużej i godzinę więcej w weekend. Jak co roku, nie obędzie się bez drobych utrudnień, dłuższa będzie np podróż pociągiem, gdyż dojechać musimy planowo, co oznacza czasem godzinny postój.

Co jednak z kwestiami urzędowymi? Co z kwarantanną? Niestety, dla wszystkich osób nią objętych mamy złe wiadomości… terminy biegną od północy, w związku z czym kwarantanny zakończą się planowo, co oznacza, że będziemy mieli „bonusową” godzinę przymusowego domowego "odpoczynku".

Od lat spora grupa osób narzeka na zamieszanie spowodowane zmianami czasu w ciągu roku. W związku z tym Komisja Europejska podjęła decyzję, że należy zakończyć te zmiany. Nowe regulacje miały wejść w życie w 2021 roku, jednak projekt ustawy został chwilowo zamrożony. Na razie nie wiadomo, kiedy prace zostaną wznowione. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-24 16:06:23
Antykler Forte: co tam godzina - biskupi polscy z mafią Szarego Kurdupla chcą nam cofnąć zegary o co najmniej kilkaset lat ---> ChWDBiSzK <---
2020-10-25 12:02:26
donekT: Z tymi latami to przesada, ale fakt, w 1572 biskupi zdecydowali się już wykasować parę dni;) Zdaje się, że Ty krzy-sio+Antykler Forte wówczas byłbyś innego zdania niż oni. Słusznie?
2020-10-25 23:00:57
donekT: *1582
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: