Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dziś urodziny Jerzego Pilcha- wybierz się do Wisły

Gdyby żył obchodziłby dziś swoje 70 urodziny. Jednak miasto Wisła pamięta i zaprasza na Granatowe Góry po średniku – czyli urodziny Jerzego Pilcha.

W środę, 10 sierpnia Jerzy Pilch obchodziłby 70. urodziny. - Z tej okazji w Wiśle odbędzie się wydarzenie z cyklu „Granatowe Góry po średniku”. Będzie odsłonięcie tablicy Jerzego Pilcha, spacer literacki, koncert i wieczorna gawęda przy ognisku - informuje Wiślańskie Centrum Kultury.

O godz. 17:00 zostanie odsłonięta tablica Jerzego Pilcha na Szlaku Odkrywców Wisły -tablica stanie niedaleko domu rodzinnego pisarza, naprzeciwko Piekarni u Troszoka (ul. 1 Maja 41, a więc sam koniec wiślańskiego deptaka), który sam pisarz nazywał „Starą Rzeźnią” iktóry wielokrotnie pojawiał się w jego twórczości.

- O godz. 17:30 - rozpocznie się spacer śladami Jerzego Pilcha po Wiśle. Spacer rozpocznie się waśnie pod Piekarnią u Troszoka, przejdzie przez centrum Wisły w kierunku Partecznika, gdzie będzie można zobaczyć dom rodziców Jerzego Pilcha, w którym ten mieszkał w czasie powrotów do rodzinnej miejscowości i w którym pisał swoje książki - dodaje Wiślańskie Centrum Kultury.

Spacer poprowadzi Andrzej Drobik, autor książki "Wisła w sensie magicznym. Nieturystyczny przewodnik poi Wiśle Jerzego Pilcha.".

O godz. 20:00 w Parku Kopczyńskiego rozpocznie się klimatyczny koncert w stylu swingowym Karoliny Kidoń i Tomasza Pali.

Z kolei godz. 21:30 przy ognisku pod Drzewem Opowieści, także w Parku Kopczyńskiego będziemy mogli wysłuchać gawędyó góralsko-literackiej o Wiśle, którą poprowadzi Szymon Pilch. 

KOD/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: