Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dziś tłusty czwartek - skuś się na pączka

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła – mówi staropolskie przysłowie, a jeden z przesądów przestrzega - kto dziś nie zje ani jednego pączka, w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Po co więc kusić los?

Tego dnia wszyscy - nawet ci najbardziej dbający o figurę ogłaszają wielką dyspensę. Inaczej być nie może. Taka nasza tradycja i oby tradycją na zawsze została. - Jak tu się nie skusić skoro wszędzie pachnie świeżo smażonymi pączkami i faworkami– mówi pani Joanna, które w rękach „taszczy” zapasy smakołyków dla swoich bliskich, nie „donaty” czy ptysie, ale lukrowane pachnące pączusie.

Kuszące, okrągłe kształty i lśniący lukier lub puszysty cukier puder, a w środku rozpływająca się w ustach marmolada. Jak tu się powstrzymać ? A zresztą po co? Mniam... - O kaloriach dziś nie myślę, co mi tam. Kalorie zawsze można spalić, a taki dzień jak dziś jest tylko raz w roku – dodaje pani Joasia.

Pączek to taki produkt, którego na zapas zrobić się nie da, żeby były pyszne muszą być świeże. Dziś pączki można kupić nie tylko w cukierniach, ale też w niemal każdym sklepie spożywczym i w supermarketach. - Najwięcej nadziewanych jest tradycyjnie – dżemem, ale nie brakuje również nadzienia różanego, adwokatowego i bitej śmietany – podkreśla sprzedawczyni osiedlowego sklepiku w Cieszynie.

A jak pączek już zjedzony Tłusty Czwartek zaliczony...

 

bsk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: