Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dziś Światowy Dzień Walki z Rakiem

W czwartek (04.02.) obchodzimy XXI Światowy Dzień Walki z Rakiem 2021. Święto zostało ustanowione w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu. W tym roku w związku z pandemią COVID-19 nie odbędzie się tradycyjnie Dzień Drzwi Otwartych w ośrodkach onkologicznych. Ciekawe wydarzenia i spotkania nawiązujące do Światowego Dnia Walki z Rakiem będą miały miejsce on-line.

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem możemy wyrazić symbolicznie swoją solidarność z pacjentami onkologicznymi, ale również zadbać o swoje zdrowie i zwiększyć świadomość dotyczącą objawów, diagnostyki i leczenia onkologicznego.

Tegoroczny Dzień Walki z Rakiem to także pretekst do dyskusji na temat polskiej onkologii, której pandemia koronawirusa postawiła nowe wyzwania na ścieżce reform i rozwoju.

największym w sieci serwisem poświęconym tematyce onkologicznej dedykowanym pacjentom onkologicznym, ich bliskim i rodzinom, pracownikom służby zdrowia, studentom medycyny, a także wszystkim użytkownikom zainteresowanym tematyką onkologiczną jest portal onkologiczny zwrotnikraka.pl

Portal onkologiczny zaprasza m.in. na takie wydarzenia związane z tematyką walki z rakiem:
• Fundacja Znajdź Pomoc zaprasza do udziału w wydarzeniu on-line z Okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, podczas którego głos zabiorą eksperci w temacie profilaktyki onkologicznej. W programie: czynniki wpływające na rozwój nowotworów; zasady żywienia wspierające profilaktykę chorób cywilizacyjnych; sposoby radzenia sobie ze stresem; badania profilaktyczne – rodzaje i metody badań; medycyna integracyjna w profilaktyce nowotworowej oraz badania genetyczne w profilaktyce chorób nowotworowych. Udział bezpłatny. LINK DO WYDARZENIA
• 4 lutego 2021 roku, w Światowy Dzień Walki z Rakiem, o godz. 18.00 odbędzie się bezpłatny webinar dla osób chorujących onkologicznie i ich bliskich na temat odporności psychicznej. Organizatorem spotkania, które poprowadzą Magda Knefel i Elżbieta Majewska jest PARS Polskie Amazonki Ruch Społeczny.
• Zapraszamy do udziału w konferencji z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem pt. RAK TO SIĘ LECZY! – onkologia po pandemii. Dokąd zmierzamy?. Spotkanie on-line odbędzie się 4 lutego 2021 roku o godzinie 10:00. Organizatorem konferencji jest Fundacja Wygrajmy Zdrowie. LINK DO WYDARZENIA

Temat związany z chorobami nowotworowymi jest szczególnie ważny, w szczgólności jego jak najwcześniejsza diagnostyka, kiedy to szanse na wyleczenie są największe. Warto również wiedzieć, jak pomóc i jak się zachować w obecności chorego na nowotwór. Pamiętajmy o tym nie tylko w „Światowym dniu walki z rakiem” ale przez cały rok.

AK, mat. Pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-04 11:32:19
tom lem: ... tylko czekać, będzie jeszcze Światowy Dzień Walki z Covid'em ;-?
2021-02-04 12:22:25
Gigi13: To jest problem a nie ten wirusek!
2021-02-04 12:34:05
jasper: Czyli kolejne 2 mld zl na TVP rezimowa !
2021-02-04 16:53:26
św. Patryk.: i jeszcze jakieś 200 mln dla złodzieja i oszusta z Torunia
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: