Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzik jest dziki, dzik jest zły, czyli niedzielna interwencja strażaków

Do nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę (20.10.2019) w Ustroniu przy ulicy Granicznej. Straż pożarna interweniowała w związku z mężczyzną, który uciekając przed dzikami, wdrapał się na słup. Wszystko skończyłoby się zapewne bez konieczności wzywania mundurowych, gdyby nie fakt, że dziki upodobały sobie okolice słupa i mężczyzna nie mógł bezpiecznie zejść.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (20.10.2019) wcześnie rano. Zgłoszenie do jednostek PSP wpłynęło o godzinie 5:18 – otrzymaliśmy zgłoszenie, dotyczące mężczyzny siedzącego na słupie, otoczonym przez dziki – wyjaśniają strażacy z PSP. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp. Zwierzęta, słysząc odgłos zbliżającego się wozu strażackiego, wystraszyły się i uciekły. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Wybierając się w okolice lasów, warto pamiętać, jakim zagrożeniem mogą być dzikie zwierzęta. Tym razem obyło się bez osób poszkodowanych, jednak gdyby nie fakt, że o zdarzeniu poinformowano odpowiednie służby, lub gdyby mężczyzna nie znalazł schronienia w postaci słupa, całość mogłaby mieć o wiele gorszy finał. Zawsze warto pamiętać, że zbliżając się do lasów, wchodzimy na terytorium dzikich zwierząt, dlatego należy zachować szczególną ostrożność — Gdy spotkacie w lesie agresywne zwierzę, starajcie się jak najszybciej oddalić na bezpieczną odległość. Zdrowe leśne zwierzęta najczęściej same unikają spotkania z ludźmi, a w lesie musimy unikać tylko tych, które nas się nie boją. Zwierzęta są nieprzewidywalne w czasie godów i wtedy nawet rogacz sarny czy byk jelenia może być agresywny, podobnie jak przysłowiowy ranny odyniec. Podobnie może być, gdy zaskoczymy matkę z młodymi w sytuacji, gdy nie może szybko uciec. Wtedy nawet sympatyczna i płochliwa sarna broniąca swojego koźlęcia potrafi atakować człowieka ostrymi raciczkami. Spotkania z dziwnie zachowującymi się zwierzętami trzeba zgłosić leśnikom – czytamy przestrogę na stronie internetowej Nadleśnictwa Ustroń.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: