Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rozpoczęli naśnieżanie skoczni

Już tylko miesiąc pozostał do inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich, która będzie miała miejsce na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Organizatorzy rozpoczęli działania bez których przeprowadzenie konkursów okazałoby się prawdopodobnie niemożliwe – naśnieżanie skoczni.

- Na skoczni jest już ekipa. Kończy się dobijanie gazu i będziemy chcieli ruszyć ze śnieżeniem obiektu – twierdzi Andrzej Wąsowicz w rozmowie z „Onet Sport”. - W Wiśle jest bardzo ciepło, ale nie ma powodów, by zmieniać nasze plany – dodaje dyrektor skoczni.

Organizatorzy liczą na to, iż w najbliższych dniach zacznie się stopniowo ochładzać w Wiśle. Jednak prognozy długoterminowe przewidują co innego. Jeszcze przez ten tydzień temperatura za dnia ma utrzymać się w granicy 19-23 stopni Celsjusza, a w nocy ma wynosić ok. 10 stopni. Ale nawet wysoka temperatura nie musi przeszkodzić w naśnieżaniu obiektu.

- Nie ma problemu z wyprodukowaniem śniegu przy tak wysokich temperaturach. Trzeba jednak zastanowić się nad tym, jak go przechować, by utrzymał się jak najdłużej. Mamy pewne pomysły – przyznał Wąsowicz.

Przypomnijmy, iż inauguracja Pucharu Świata będzie miała miejsce w przedostatni weekend listopada (22-24.11). Dla zainteresowanych informujemy, że wciąż można nabyć wejściówki – na kwalifikacje jest dostępnych ok. 2,5 tys. biletów, a na niedzielny konkurs indywidualny pozostało jeszcze ponad 600 miejsc wolnych.

 

AP/Onet Sport

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: