Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień,kiedy wspominamy papieża

Kiedy Jan Paweł II stanął na skoczowskiej ziemi na zawsze zmienił bieg historii małego miasteczka. 22 maja 1995 roku na Kaplicówce rozbrzmiały słowa: ''Bądźcie ludźmi sumienia'', a sam Skoczów jest miejscem, gdzie papież Jan Paweł II pełni szczególną rolę. Skoczowianie o osobie Jana Pawła II pamiętają.

Od rocznicy wizyty papieskiej organizowana jest Panorama Sztuki Chrześcijańskiej - Musica Sacra. Co roku w szczególny sposób celebrowane są rocznice związane z osobą papieża-Polaka. Stowarzyszenie Panorama Sztuki Chrześcijańskiej Musica Sacra zaprasza w najbliższą niedzielę 16 października do Skoczowa na obchody Dnia Papieskiego. 


O godz. 17.00 w Teatrze Elektrycznym będzie można zobaczyć niezwykły film dokumentalny o Janie Pawle II, godzinę później zostanie otwarta wystawa fotografii w Muzeum św. Jana Sarkandra przy skoczowskim Rynku. Zdjęcia przedstawiają wspomnienia z rzymskich uroczystości beatyfikacyjnych.


O godz. 19.00 w Kościele pw. śś. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie będzie można wysłuchać koncertu. W programie: "Msza góralska" Tadeusza Maklakiewicza muz. J. S. Bach i F. Mendelsona w wykonaniu chóru kameralnego "A piacere" Instytutu Muzyki w Cieszynie pod Dyrekcją Danuty Zoń-Ciuk. Marta Wierzgoń - organy, Magdalena Kubica - sopran, Marek Anton - tenor, Bartosz Nazaruk - instrumenty perkusyjne.


Dzień papieski świętowany jest również w innych miejscowościach. W Ustroniu otwarta zostanie w piątek 14 października o godz. 18.45 w bibliotece parafialnej przy Kościele pw. św. Klmensa wystawa fotografii wspomnień Andrzeja Georga, w Zebrzydowicach już można zobaczyć pamiątki po Janie Pawle II. Zobacz relację z wernisażu.


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: