Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Wypadki komunikacyjne stają się z wolna chorobą naszej cywilizacji, jedną z głównych przyczyn przedwczesnych zgonów ludzi. Prognozy ekspertów są jeszcze bardziej niepokojące: w 2020 r. liczba śmiertelnych ofiar ruchu drogowego przekroczy prawdopodobnie 2 mln osób, a wypadki drogowe przesuną się na trzecią pozycję wśród największych zagrożeń zdrowia i życia, tuż po chorobach serca i nerwicach - dane Komendy Głównej Policji budzą trwogę i z pewnością pozostawiają wiele do myślenia.

20 listopada tego roku Organizacja Narodów Zjednoczonych i Światowa Organizacja Zdrowia obchodzą Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Dzień ten, przywołuje na myśl pamięć ofiar i osób, które ucierpiały w różnych zdarzeniach drogowych. 

Śląscy policjanci również przyłączają się do obchodów. Chcąc podkreślić wagę tego szczególnego dnia zaakcentują wydarzenie zawieszając na antenach radiowozów służbowych symboliczne wstążki. - Ciągły rozwój motoryzacji, nasilenie ruchu na drogach, a co się z tym wiąże wzrost ilości zdarzeń drogowych, dotyczy również zagrożeń jakie występują na śląskich drogach - podkreśla asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Dzień Pamięci to kolejna okazja do zwrócenia uwagi kierowców na potrzebę bezpiecznej i ostrożnej jazdy. Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego z nas. Jednak szczególnie kierowcy powinni mieć świadomość, że odpowiedzialni są nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również za zdrowie i życie innych...

Dane statystyczne dotyczące zdarzeń na drogach naszego województwa: Rok 2010 – 5021 wypadków, 1929 wypadków z udziałem pieszych, 352 zabitych, 6144 rannych, 50314 kolizji drogowych. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: