Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gmina Hażlach - podsumowanie konkursu

W miniony wtorek (15.11.2011) w siedzibie Oddziału PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego z myślą o uczniach klas V i VI szkół podstawowych gminy Hażlach.

Organizatorem konkursu była Komisja Ochrony Przyrody oraz Urząd Gminy w Hażlachu.

- Na konkurs „Poznajemy pomniki przyrody w gminie Hażlach” wpłynęło bardzo wiele prac wykonanych różnymi technikami. Uczestnicy konkursu plastycznego posłużyli się kredkami, farbami, ołówkami, plasteliną, a nawet udoskonalili swoje dzieła „wplatając” w nie naturalne elementy, takie jak liście i korę drzew  – wyjaśnia Jan Machała przewodniczący KOP PTTK Beskid Śląski w Cieszynie – wykonane prace prezentowały bardzo wysoki poziom, stanowiło to więc nie lada problem przy ich ocenie.

Po długich naradach komisja postanowiła przyznać pierwsze miejsce Justynie Cyrzyk ze Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich. Miejscem drugim nagrodzona została praca Kingi Rychły (SP Hażlach), miejscem trzecim – praca Nikodema Macury (SP Hażlach).

- W konkursie plastycznym postanowiono również przyznać wyróżnienia, które otrzymali Magda Kępny i Agnieszka Zaleska z SP w Kończycach Wielkich oraz Patrycja Machałowska z SP w Hażlachu – dodaje Jan Machała – Nagrodę specjalną za wyjątkowy „artyzm” w wykonanej pracy odebrała Patrycja Krótki (SP Kończyce Wielkie). 

Uczstnikom gratulowali i wręczali dyplomy oraz nagrody książkowe: przedstawiciel GCK w Hażlachu Grzegorz Kasztura, viceprezes o/PTTK Beskid Śląski Henryk Więżik oraz prowadzący konkurs z ramienia Komisji Ochrony Przyrody - Jan Machala.

- Wszystkie prace można oglądać w Gminnej Bibliotece w Haźlachu – podkreśla J. Machała – Zapraszamy. 

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: