Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pracowników oświaty.

Dzień Edukacji Narodowej jest z całą pewnością idealną okazją do nagradzania wyróżniających się dla edukacji osób. 

W tym roku Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała Bronisława Grzelec-Manowska (dyrektor cieszyńskiego ZSB), Nagroda Śląskiego Kuratora Oświaty powędrowała do Beaty Iwaniuk (dyrektor ZSGH w Wiśle) i Adama Wojaczka (nauczyciela ZSB w Cieszynie), zaś Nagrodę Wojewody Śląskiego otrzymała Jolanta Urbaniec-Mołek (pedagog-wychowawca Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie – Dom Dziecka w Miedzyświeciu).

Medale Komisji Edukacji Narodowej powędrowały na ręce: Brygidy Wnentrzak-Szteler (dyrektora ZPSWR w Cieszynie) oraz nauczycieli: Małgorzaty Dziendziel (ZSR w Międzyświeciu), Lidii Janoty (ZSGH w Wiśle), Lidii Mrozik (ZSGH w Wiśle) i Małgorzaty Orawskiej (ZSO w Skoczowie). 

Stopień nauczyciela mianowanego otrzymało w tym roku 32 nauczycieli szkół powiatu cieszyńskiego. Podczas uroczystości, która odbyła się w minioną środę (12.10.2011) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie rozdano także Nagrody Starosty, przyznawane od 2000 roku. Otrzymali je dyrektorzy i nauczyciele: Jan Delong (dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Międzyświeciu), Tadeusz Gaś (dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Skoczowie), Beata Iwaniuk (dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. W. Reymonta w Wiśle), Kazimierz Kabiesz (dyrektor II LO im. M. Kopernika w Cieszynie), Lucyna Legierska (dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Cieszynie), Janusz Łukomski-Prajzner (dyrektor I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie), Lilianna Zemła (dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie), Alicja Ziomber (dyrektor Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego w Cieszynie), Jan Potysz (dyrektor Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie – Dom Dziecka w Międzyświeciu), Leszek Toman (dyrektor Domu Dziecka w Cieszynie), Beata Kiecoń-Cieńciała (Zespół Szkół Zawodowych w Skoczowie), Aleksandra Cieślar (ZSO w Wiśle), Małgorzata Dziendziel (ZSR w Międzyświeciu), Iwona Gomola (ZSGH w Wiśle), Marta Jonderko (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Skoczowie), Agata Konior (ZSR w Międzyświeciu), Wioletta Migacz-Lorek (Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie), Małgorzata Niedoba (ZPSWR w Cieszynie), Joanna Otręba (ZSEG w Cieszynie), Agnieszka Panek (ZS w Cieszynie), Janusz Pawlak (ZS w Cieszynie), Grażyna Słowiena (II LO w Cieszynie), Janusz Stanieczek (II LO w Cieszynie), Sylwia Widenka (I LO w Cieszynie), Wiesław Wojnar (ZSEG w Cieszynie), Klaudia Wybraniec (I LO w Cieszynie), Aleksandra Kujawa-Próchniewicz (Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie - Dom Dziecka w Międzyświeciu). 

- W Dniu Edukacji Narodowej chciałbym serdecznie podziękować dyrektorom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi – wszystkim osobom zaangażowanym w proces nauczania i kształtowania młodych ludzi w placówkach oświatowych. Gratuluję wytrwałości na niełatwej nauczycielskiej drodze i wielu, wielu pięknych sukcesów pedagogicznych. Wszystkim pedagogom życzę, aby nigdy nie utracili chęci pracy z drugim człowiekiem, owej możliwości nieustannego i niezwykłego spotkania z nim. Niech praca z młodzieżą będzie dla Państwa przyjemnością, a postępy podopiecznych satysfakcją – życzy Starosta Cieszyński Czesław Gluza.

BsK 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: