Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Negatywna ocena współpracy

W minioną środę (12.10.2011) w sali konferencyjnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyło się spotkanie studentów z organizacjami pozarządowymi i instytucjami samorządowymi. Tematem spotkania była aktywność społeczno - kulturalna w Cieszynie.

Podczas specjalnego spotkania, które skierowane zostało do studentów i osób zainteresowanych współpracą z instytucjami samorządowymi oraz organizacjami pozarządowymi o profilu społeczno- kulturalnym w Cieszynie, zaproszeni goście zaprezentowali, co planują realizować w najbliższych miesiącach oraz jak chcieliby zaangażować studentów i społeczność lokalną w swój program. Wskazali także najważniejsze kierunki swojej działalności.  

Słowo wstępu do dyskusji jako pierwszy wygłosił Adam Swakoń Zastępca Burmistrza Cieszyna.

- W mojej ocenie współpraca "braci studenckiej" z Miastem i Miasta ze studentami jest słaba.  Państwa, jako studentów w mieście nie widać, prawdopodobnie Miasta na uczelni również nie - podkreślał wielokrotnie podczas spotkania ze studentami Adam Swakoń Zastępca Burmistrza Cieszyna.

Powody?

- Doskonała baza samej uczelni. Student po rozstaniu się z autobusem w obrębie kilkuset metrów ma wszystko, co potrzebne mu jest  do realizowania się na uczelni. Dzięki dobrej lokalizacji studenci nie są zmuszenie do wchodzenia w strukturę miasta. Do poruszania się po mieście, a ja chciałbym widzieć studentów na Rynku w Cieszynie, na ulicach - grających na gitarach, organizujących plenery. Chciałbym widzieć w Cieszynie Państwa prace plastyczne, rzeźby, a tego niestety nie ma. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale to na pewno trzeba zmienić. Moja ocena tej współpracy jest negatywna, mamy wiele do poprawienia, do budowania od nowa, czego sobie i państwu bardzo życzę...- dodał na zakończenia Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: