Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień Bez Mięsa

Czy wiecie, że właśnie dzisiaj 20 marca (niedziela) obchodzimy Dzień Bez Mięsa ? Niektórym trudno wyobrazić sobie niedzielny obiad bez złocistego kotleta lub pieczonego udka, a jednak dla wielu osób ten dzień staje się początkiem zmiany nawyków żywieniowych.

- Dzień Bez Mięsa (Meatout Day) powstał z myślą, aby choć na jeden dzień w roku zrezygnować z jedzenia mięsa – podkreśla Anita Cichowska z Cieszyna, która od 12 lat propaguje dietę w której nie figurują mięsne dania – to dobry moment, aby nauczyć się zdrowego trybu życia i odpowiedniej diety.  Dla wielu ludzi to czas zmiany nawyków żywieniowych.

Nie bez powodu na datę obchodów Dnia Bez Mięsa wybrano 20 marca, jest to bowiem dzień poprzedzający nastanie kalendarzowej wiosny, a jak wiadomo wiosna to najlepszy czas w roku na zmianę diety, wzbogacenie jej o świeże warzywa i owoce. Po raz pierwszy Dzień Bez Mięsa zorganizowany został w 1985 roku w Ameryce poprzez aktywistów z organizacji na rzecz przestrzegania praw zwierząt.

W tym roku Dzień Bez Mięsa obchodzimy już po raz 26-ty. Zwolennicy obchodzenia Dnia Bez Mięsa propagują również akcję Poniedziałki Bez Mięsa. - Wydaje mi się, że każda forma dotarcia do świadomości ludzi jest dobra. Jeśli dzisiaj ktoś spróbuje „przeżyć” bez mięsa i wytrzyma w tym postanowieniu do poniedziałku to są szanse, że być może tak już pozostanie – podkreśla pani Anita, dodając - Dzień Bez Mięsa to tak naprawdę  promocja dwóch idei. Po pierwsze – ograniczenia spożywania mięsa a zwiększenie spożywania warzyw i owoców, po drugie zmniejszenia ilości zabijanych zwierząt i walka o humanitarne postępowanie z nimi.

Nie wszyscy jednak potrafią się obejść bez soczystych żeberek, czy mielonego. - Dla mnie dzień bez mięsa to dzień stracony – śmieje się pan Witold Słowik  z Kaczyc – Kocham mięso i na diecie wegetariańskiej pewnie długo bym nie „pociągnął”, dlatego na mnie dzisiaj nie liczcie.

A Wy jak uważacie - jeść mięso czy nie jeść?

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: