Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzielnicowy z Pastwisk policjantem roku

W Cieszynie każdego dnia pełni służbę wielu funkcjonariuszy policji. Stróże prawa wypełniają obowiązku dzielnicowych, dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także zajmują się wykrywaniem przestępstw i zwalczaniem przestępczości. Jak rodzą sobie policjanci? Ze statystyk wynika, że bardzo dobrze, jednak są wśród nich osoby które się wyróżniają. W związku z tym, każdego roku przyznawana jest nagroda dla policjanta roku.

Nagroda dla policjanta roku została wręczona na XII Sesji Rady Miejskiej Cieszyna, która odbyła się 30 października 2019 roku. Tym razem nagrodę otrzymał Sierż. Sztab. Łukasz Gruszczyk, który na co dzień pełni obowiązki dzielnicowego Pastwisk. Wyróżnienie zostało wręczone przez zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie Rafała Machaczki.

- Pan sierżant sztabowy Łukasz Gruszczyk, dzielnicowy dzielnicy numer 8, czyli Cieszyn Pastwiska (…) zatrzymał pięciu sprawców przestępstw w okresie, który był brany pod uwagę przy ocenie, ujął również sześciu poszukiwanych – wyjaśniał Machaczka.

Dzielnicowy otrzymał również gratulacje od władz miasta. Jak podkreślała burmistrz Gabriela Staszkiewicz, ważne jest, aby policjanci działali skutecznie i byli w swoje działania zaangażowani. Dzielnicowi co jakiś czas zmieniają swoje dzielnice, w związku z czym być może każdy w mieście będzie mógł poznać policjanta roku 2019.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: