Dziękuje policjantom z Wisły

Niepełnosprawny mieszkaniec zduńskiej Woli, któremu pomagali policjanci z Wisły kiedy zagubił dokumenty i portfel, przesłał pismo z podziękowaniem trzem wiślańskim funkcjonariuszom za altruizm, człowieczeństwo i wrażliwość.

Na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Wiśle nadkom. Marka Legierskiego wpłynęło pismo od mieszkańca Zduńskiej Woli dla policjantów z podziękowaniami za okazaną pomoc: - Mężczyzna podczas pobytu w jednym z ośrodków rehabilitacyjnych w Wiśle, w nieustalonych okolicznościach stracił dokumenty, karty płatnicze oraz pieniądze. Powiadomił o tym miejscowych policjantów. Dyżurny aspirant sztabowy Leszek Bujok na miejsce skierował dwóch policjantów patrolu interwencyjnego. Z uwagi na stopień niepełnosprawności zgłaszającego – protezy obu nóg, policjanci pomagali mu w przemieszczaniu się po terenie ośrodka - wyjaśnia asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej KPP.

Policjanci razem z mężczyzną poszukiwali zagubionego portfela: - Niestety zguby nie odnaleziono. Później pozostało formalne zgłoszenie w jednostce policji. Po ich zakończeniu dyżurny zapytał czy jeszcze w jakiś sposób mogą mu pomóc. Poszkodowany poprosił o pomoc w zastrzeżeniu kart płatniczych. Mężczyzna nie posiadł numerów kontaktowych do banków, gdzie posiadał konta. Aspirant sztabowy Leszek Bujok ustalił i przekazał mu wszystkie potrzebne informacje. Kolejno pomógł mu w internecie zastrzec dowód osobisty w systemie "Dokumenty Zastrzeżone". Mieszkaniec województwa łódzkiego jeszcze bardziej martwił się jak ma wrócić do domu nie mając żadnych środków pieniężnych i dokumentów. Dyżurny widząc w jak beznadziejnej sytuacji znajduje się ten człowiek, przekazał mu pieniądze na powrót do domu - informuje rzecznik prasowy.

Podziękowania skierowane są do policjantów patrolu sierżanta sztabowego Bogusława Bury i sierżanta Dominika Niechaj oraz szczególnie do aspiranta Leszka Bujoka za jego altruizm, człowieczeństwo i wrażliwość.

Treść podziękowania dostępna poniżej.

(red.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją