Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzięgielowska Impreza na Orientację

W niedzielę 10 kwietnia w Goleszowie będzie można sprawdzić się w posługiwaniu się mapą i kompasem. Celem kilkukilometrowego biegu jest zdobycie jak największej ilości punktów w jak najkrótszym czasie.

Dla żądnych sportowych doznań MKS-R „Centrum” w Dzięgielowie po raz kolejny organizuje bieg na orientację pod nazwą VIII DInO Ekspres. Celem imprezy jest promocja walorów turystyczno – przyrodniczo – historycznych Powiatu Cieszyńskiego, integracja uczestników zawodów oraz zachęcenie do zdrowego i aktywnego trybu życia. Na miejscu będzie można potwierdzić swoje umiejętności posługiwania się mapą i kompasem.

Do wyboru przewidziane są dwie trasy – indywidualna, której rozpocznie się o 14:00 oraz rodzinna/drużynowa, która wystartuje o 14:30. Uczestnicy imprezy będą musieli odnaleźć punkty rozmieszczone w terenie przy pomocy kompasu i mapy. Indywidualnie trzeba odszukać ok 19 punktów, które rozmieszczone będą na trasie o długości około 8 km, natomiast w grupie/rodzinie znaleźć wystarczy około 7 punktów na odcinku około 3 km.

Punkty na trasie będą zaznaczone na mapie, a ich kolejność zdobywania jest dowolna. Pocieszającym może być fakt, że do sklasyfikowania wystarczy uzyskanie 1 punktu.

Rejestracja będzie możliwa od 13:00. Na trasie długiej/indywidualnej obowiązuje wpisowe 10zł. Szczegóły na: http://www.nasportowo.dziegielow.org.pl/aktualnosci-de-viii,449.html

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.


źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: MB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-04-05 09:08:07
sakramakra: Dobrze było by wspomnieć, że impreza nazywa się VIII DInO Ekspres, bazą zawodów będzie restauracja Corient w Goleszowie a dodatkowe informacje umieszczone są na facebooku i stronie \"Dzięgielów na sportowo\" http://www.nasportowo.dziegielow.org.pl/aktualnosci-de-viii,449.html
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: