Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzięgielów: Pakistańczyk szedł drogą

Patrolujący Dzięgielów policjanci zauważyli idącego drogą cudzoziemca i wylegitymowali go. Okazało się, że nie przebywa na terytorium Polski legalnie.

Jak informuje Zespół Prasowy Komendanta ŚlOSG 11 lutego służba dyżurna Placówki SG w Bielska-Białej została poinformowana przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji z Ustronia, że w miejscowości Dzięgielów (pow. cieszyński) patrol policji napotkał idącego wzdłuż drogi mężczyznę.

- Okazało się, że jest to cudzoziemiec, który nie posiada przy sobie żadnych dokumentów. Oświadczył także, że jest Pakistańczykiem. Policjanci przekazali osobę funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy przeprowadzili wobec niego kontrolę legalności pobytu. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna to prawdopodobnie obywatel Kanady pochodzenia pakistańskiego. Mundurowi umożliwili mu kontakt z oficerem konsularnym przy Ambasadzie Kanady w Warszawie. Okazało się także, że dane cudzoziemca figurują w bazach teleinformatycznych Straży Granicznej jako osoba, która otrzymała już decyzję od strony Republiki Czeskiej nakazującą powrót do kraju pochodzenia – informuje Zespół Prasowy Komendanta ŚlOSG.

Komendant PSG w Bielsku-Białej wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu. Na wniosek Straży Granicznej Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej wydał postanowienie o umieszczeniu cudzoziemca w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców, w którym 35-latek wczoraj został osadzony.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-16 11:08:56
koszor: A ten Pakistańczyk nie wiedział, że Tusk jeszcze nie przyklepał relokacji? Jeszcze parę miesięcy, może rok i będzie mógł wrócić do Dzięgielowa legalnie. Lekarze i inżynierzy.
2024-02-16 11:11:22
koszor: Przypominam, że na Mostach koło Jabłonkowa czy Bukowcu, ale także po naszej stronie, przodkowie budowali umocnienia wojenne na wypadek ataku wojsk tureckich. Dzisiaj sprzedawczycy oddają naszą Ojczyznę obcym bez jednego wystrzału. Zdrada.
2024-02-16 11:14:50
SAZAVA: Pakistańczyk? a na zdjęciu paszport ukraiński...? hmm... trzeba czasem dopasować odpowiednie zdjęcie do artykułu.
2024-02-16 12:56:18
labraks: koszor nie wiedział bo może nie chciało mu się czekać w kolejce na bazarku wizowym albo nie miał kasy żeby sobie taką kupić. Nie bronie PO-wców ale każdy mieszkaniec widzi że za czasów PO było straszenie zalewem imigrantów ile to ich nie będzie i jak to będą gwałcić nasze kobiety i destabilizować Państwo a imigrantów nie było a za czasów PIS krzyczenie że nikogo nie przyjmiemy bo bronimy granic i nic się nie prześliźnie a widać w otaczających nas wioskach duże grupki mężczyzn o cerze blisko wschodniej czy też Bangladesz Pakistan Indie pracujących i mieszkających na naszych terenach. Także dalej trwajcie sobie w tej waszej PO-PIS-wej wojnie bo robią z wami co chcą a wy dalej jak ślepe konie z klapkami na oczach kłócicie się między sobą a w Polsce jak się nic nie zmieniło tak się dalej nie zmieni. Wszyscy się śmieją z marszałka rotacyjnego a nikt nie widzi władzy rotacyjnej od xlat
2024-02-16 15:29:37
Wiederholec: Redakcjo ox.pl nie Pakistańczyk tylko Kanadyjczyk pakistańskiego pochodzenia. To jest ogromna różnica.
2024-02-16 20:23:17
Boska Adela: Są dwie możliwości: albo autorka tej notatki nie ma pojęcia jaka jest różnica między Kanadyjczykiem a Pakistańczykiem, albo pisze jak pisze bo uważa, że będzie się lepiej klikało. Tak czy inaczej żenada.
2024-02-16 22:05:18
pszeniczny: Ten z tym paszportem to nie żaden Pakistańczyk, tylko na bank Gruzin.
2024-02-16 22:43:34
suski: jeśli to nie pisior to może być choćby i eskimosem, zapraszamy
2024-02-17 11:21:23
koszor: labraks- to, że wyjechałem na Tuska, wcale nie znaczy, że bronię PiS-u. Za nielegalne sprowadzenie obcokrajowców powinni stanąć przed plutonem egzekucyjnym. Zdrada Ojczyzny powinna być karana śmiercią.
2024-02-17 19:07:49
Artur_z_bažin: koszor chwalenie się na prawo i lewo własną głupotą powinno być uznawane za zdradę ojczyzny
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: