Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzieci już wiedzą...

Która stroną drogi należy się poruszać, jeśli nie ma chodnika? Jak powinno się przechodzić przez przejście dla pieszych? Dlaczego odblaski są takie ważne?

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie w ramach kampanii "2016 Rok Pieszego" spotkali się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustroniu. Podczas zajęć mundurowi uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Tematem spotkania policjantów z uczniami w ustrońskiej jedynce było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Aspirant sztabowy Grzegorz Hanzel z cieszyńskiej drogówki uczył dzieci podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, czyli jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli film o przygodach psa „Sznupka”. Maskotka śląskiej policji pokazywała dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drogach – informuje podkomisarz Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: