Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Działka sprzedana za 2,5 miliona

To już szósta sprzedana działka w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej. Do budżetu gminy wpłynie 2,5 miliona złotych z jej sprzedaży.

Cieszy nas tak duże i niesłabnące zainteresowanie przedsiębiorców, bo zgłaszają się kolejni kupcy, którzy chcą nabyć następne grunty. Pieniądze, uzyskane ze sprzedaży gruntów, pozwolą nam na dokonanie inwestycji ważnych dla przyszłości gminy, w tym także przygotowanie wkładu własnego dla pozyskania pieniędzy na inwestycje z funduszy europejskich – komentuje wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Grunt ma powierzchnię 1,6506 ha, co oznacza, że została sprzedana po cenie za 155,30 zł brutto mkw. (126,26 zł netto). Działka posiada uzbrojenia, w linii drogi dojazdowej znajdują się kanały energetyczne i teletechniczne, kanalizacja deszczowa i sanitarna, wodociąg oraz oświetlanie uliczne. Działkę kupiła  firma HYDROKRAK Sp. z o. o. z siedzibą w Bielsku-Białej, zajmująca się sprzedażą elementów hydrauliki siłowej.

Do tej pory gminie udało się sprzedać  grunty o łącznej powierzchni 8,8803 ha, za co uzyskała w sumie blisko 12 mln zł brutto.  Jasienicka Niskoemisyjna Strefa Ekonomiczna obejmuje ponad 71 hektarów gruntów -  na zakup Gmina Jasienica wydała 1,3 mln zł, zaś później dostosowała je do potrzeb produkcji przemysłowej, tworząc niezbędną infrastrukturę techniczną, kosztem ponad 23 mln zł, pozyskanych przez wójta z funduszy unijnych – informuje UG w Jasienicy. 

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-21 09:29:17
Brzidok: Bez tej złej UNI to nawet działki niepotrafili dostosować do potrzeb produkcji przemysłowej, teraz jeszcze sprzedają za ciężkie miliony a UNI nic nie muszą odpalić co najwyżej ją opluć.
2018-02-21 11:45:16
kwantan: Unia nie jest taka zła . A co by , gdyby ?.....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: