Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dyskutowali o rolnictwie

Dziś (28.02) w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu, odbyło się XIX Forum Rolnicze Ziemi Cieszyńskiej. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął starosta cieszyński Mieczysław Szczurek i burmistrz miasta Skoczowa Mirosław Sitko.

Po powitaniu zaproszonych gości, głos zabrał Mieczysław Szczurek. - Żyjemy w zautomatyzowanym świecie. Komputery zaczynają za nas zamawiać, załatwiać, boję się, że i myśleć. Zamawiają nawet czasem zawartość naszej lodówki, ale co z tego? Kto się naje tym komputerem? Najecie się komputerem, czy ziarnami ryżu? Elektroniką, czy zbożem i tym, co z niego powstaje i z pracy waszych rąk? Nie na darmo się modlimy "chleba naszego powszedniego", bo tą automatyzacją, bez człowieka, nic nie zdziałamy - mówił starosta.

Do zgromadzonych rolników i przedstawicieli wielu organizacji związanych z branżą, mówił także burmistrz Skoczowa. - Mamy coraz bardziej zinstytucjonalizowane rolnictwo, coraz więcej jest organizacji, które je wspiera, ale pojawia się pytanie: czy jest coraz więcej rolników? Może jest ich coraz mniej, coraz mniej jest też pól, ale mamy coraz większe plony. Coraz więcej możemy dzielić. Mamy coraz wyższe ceny. To naturalne, jeśli podaż pieniądza jest duża - podkreślał Mirosław Sitko.

Uczestnicy Forum mieli okazję wysłuchać wykładów i wziąć udział w dyskusjach poświęconych m.in. uzyskania finansowego wsparcia do wapnowania w gospodarstwie rolnym, czy uboju zwierząt w gospodarstwie.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: