Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńscy seniorzy z medalem

W ostatnim tygodniu lutego 2020 roku reprezentacja cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pojawiła się na Ogólnopolskiej Senioriadzie na Podhalu, organizowanej w Rabce-Zdroju. Cieszyńscy seniorzy zmagali się z innymi reprezentacjami w wielu konkurencjach sportowych i doskonale bawili. Do Cieszyna wrócili w radosnych nastrojach, gdyż udało się przywieźć medal.

Senioriady to imprezy, które mają na celu szerzenie dycha sportowego wśród seniorów. Każdego roku organizowane są mistrzostwa w sportach zimowych oraz letnich (w tych drugich przeważa lekkoatletyka). Wyjazdy to nie tylko rywalizacja, ale również doskonała zabawa i szansa na nawiązanie nowych znajomości, a nawet poznanie innych kultur, o czym przekonała się reprezentacja cieszyńskiego UTW.

-W senioriadzie na Podhalu brały udział 34 drużyny z Uniwersytetów Trzeciego Wieku, w tym 6 uniwersytetów z terenów Ukrainy i jeden z Austrii. Cieszyński UTW w senioriadzie brał udział po raz czwarty. Nasza reprezentacja składała się z 20 osób, w tym 14 zawodników, którzy rywalizowali łącznie w ośmiu dyscyplinach sportowych. Nasza reprezentacja wróciła z jednym medalem, który zdobył Bogdan Kłos. Nagrodę wywalczył w zjeździe na nartach – relacjonowała Anna Balcy, organizatorka wyjazdu i członek zarządu cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Cieszyński UTW w klasyfikacji ogólnej zajął 17 miejsce, a nastroje okazały się doskonałe. Kolejne Senioriada czeka na cieszyńską reprezentację jeszcze w tym roku akademickim.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: