Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dyskutowali nad problemami w Cieszynie

W Placówce Straży Granicznej w Cieszynie odbyły się warsztaty szkoleniowe poświęcone problematyce nielegalnej migracji oraz nielegalnego zatrudniania i pracy cudzoziemców na terytorium Polski. Warsztaty zostały zorganizowane przez Straż Graniczną.

Wspólne dyskutowanie nad problemami, wzajemna wymiana doświadczeń i sprawne współdziałanie, pozwalają na osiąganie coraz lepszych efektów pracy. Przyczynia się do tego również organizowane w Cieszynie spotkanie, które odbywa się już po raz drugi.

W warsztatach obok funkcjonariuszy z Placówek i Komendy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Komendy Głównej Straży Granicznej, uczestniczyli również zaproszeni urzędnicy reprezentujący Okręgowe Inspektoraty Pracy w Katowicach i Opolu, a także Wydziały Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Śląskiego i Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Podczas warsztatów poruszone zostały m.in. zagadnienia związane z formami i metodami bezprawnych działań w obszarze legalizowania pobytu cudzoziemców oraz ich zatrudniania, ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska nadużywania uproszczonej procedury dopuszczającej obywateli Ukrainy, Rosji, Białorusi, Mołdowy i Gruzji do polskiego rynku pracy. Omówiono również zakres działań Straży Granicznej w obszarze kontroli legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców, opiniowania ich pobytu oraz prowadzenia rozpoznania migracyjnego. Dyskutowano na temat współdziałania w tym zakresie Straży Granicznej z Państwową Inspekcją Pracy i Urzędami Wojewódzkimi oraz podziału zadań i kompetencji poszczególnych organów – relacjonuje ppłk SG Cezary Zaborski Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: