Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ani prośbą, ani groźbą

W Ochabach na ul. Głównej policjanci KP Skoczów i WRD KPP Cieszyn zatrzymali kierującego samochodem Audi . Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad 1,70 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, sprawa znajdzie swój finał w Sądzie. Zdarzenie do którego doszło 16 października, to niestety nieodosobniony przypadek, coraz więcej kierowców decyduje się na jazdę na podwójnym gazie.

Policjanci codziennie zatrzymują do kontroli kierowców, u których urządzenia wskazują na obecność alkoholu w organizmie. Nie pomagają akcje, mające przemówić do rozsądku kierujących.

- Od 4 do 18 października Policjanci KP Skoczów interweniowali 192 razy, doszło do 11 kolizji drogowych, odnotowano 12 przestępstw i zatrzymano 7 nietrzeźwych kierujących.  W tym samym czasie w Powiecie Cieszyńskim  Policja interweniowała 885 razy, doszło do 64 kolizji drogowych, oraz odnotowano 88 przestępstw. Zatrzymano też 32 nietrzeźwych kierujących – informuje asp.sztab. Marek Węglorz KP w Skoczowie.

Przykłady:

4 października w Skoczowie na ul. Słonecznej Policjanci KP Skoczów zatrzymali kierującego motorowerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu. Tego samego dnia godzinę później w Skoczowie na ul. Cieszyńskiej Policjanci KP Skoczów zatrzymali kierującego Fiatem Uno. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu . Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, sprawa trafi do Sądu .

13  października w Skoczowie na ul. Góreckiej policjanci KP Skoczów zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy poruszali się skradzionym dzień wcześniej w Kiczycach samochodem m-ki  Ford , nadto kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwym  - 2, 40 promila oraz posiadał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów .Mężczyzn osadzono w areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszeli  zarzuty .

BSK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: