Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dwie sesje pod rząd. W czwartek nadzwyczajne spotkanie radnych. Będą debatować o problemach kupców

Aż dwie sesje w ciągu jednego dnia odbędą się w cieszyńskim ratuszu. I dodajmy - obie będą sesjami nadzwyczajnymi. Poświęcone będą zbliżonemu tematowi - problemom kupców i przeciągającemu się remontowi kanalizacji, który negatywnie wpływa na prowadzenie biznesu w centrum miasta.

W najbliższy czwartek, 2 października niecodzienne wydarzenie na cieszyńskiej sali sesyjnej. Radni zbiorą się dwukrotnie na nadzwyczajnych sesjach. Pierwsza z nich odbędzie się o godzinie 15.00. Jak czytamy w piśmie rozesłanym przez Biuro Rady, główny punkt spotkania radnych dotyczy omówienia problemów poruszonych przez przedstawicieli Stowarzyszenia „Cieszyńska Rada Kupców”. Drugą sesję zaplanowano na godzinę 17.00. Jej temat to „Omówienie sytuacji kupców z Centrum Handlowego Nowa Juwenia w Cieszynie”.

Problemy kupców zostały zasygnalizowane już podczas ubiegłotygodniowej sesji. Prosili wówczas oni radnych o specjalne spotkanie poświęcone ich kłopotom. Zobacz artykuł Będzie sesja nadzwyczajna.

Zwołujemy dwie sesje nadzwyczajne, ponieważ wpłynęły dwa wnioski. Jeden z nich został złożony przez radnych i dotyczy omówienia sytuacji kupców na ulicy Głębokiej oraz w centrum miasta. Później wpłynął wniosek od burmistrza, dotyczący handlowców przy al. Łyska. Tematy są bardzo zbliżone, dotyczą utrudnień w prowadzeniu działalności gospodarczej, ale uznaliśmy, że zorganizujemy dwie odrębne sesje. – tłumaczy przewodniczący cieszyńskiej Rady Miejskiej Bolesław Zemła.

Przewodniczący nie ukrywa, że dyskusja może być długa i burzliwa. Oczywiście chodzi nie tylko o ulicę Głęboką, ale i inne przyległe do Rynku. Teraz Wyższa Brama jest rozkopana, Górny Rynek, nie mówiąc o Menniczej, która jest zamknięta od dłuższego czasu. – mówi Zemła

Temat jest ważny i dla kupców, i dla mieszkańców. Myślę, że będzie spora frekwencja. – konkluduje przewodniczący.


Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: