Dwie bramki Wałęgi i zwycięstwo Polski na otwarcie turnieju

Wczoraj (środa), w Ostrawie rozpoczęła się siódma edycja turnieju Ostrava Hockey Cup. Udział w nim biorą także podopieczni Piotra Sarnika, którzy w pierwszym meczu pokonali gospodarzy zmagań, HC Vitkovice Ridera.

Ostrava Hockey Cup jest jednym z bardziej prestiżowych turniejów u naszych zachodnich sąsiadów, przeznaczonym dla młodszych hokeistów. W tegorocznej edycji biorą udział między innymi reprezentanci Polski do lat 20. Wczoraj udanie rozpoczęli zmagania, pokonując Vitkovice po dwóch bramkach w ostatniej minucie spotkania.

Biało-czerwoni otworzyli wynik meczu już w 55. sekundzie, a strzelcem bramki okazał się Igor Smal. Później inicjatywę przejęli gospodarze i wyszli na dwubramkowe prowadzenie – 3:1. Polacy zdołali wyrównać, a autorem jednego z trafień był Kamil Wałęga, pochodzący z Zebrzydowic.

Czesi znowu dwukrotnie obejmowali prowadzenie i jeszcze przed rozpoczęciem ostatniej minuty mieli na koncie jedną bramkę więcej – 5:4. Jednak podopieczni Sarnika zdążyli nie tylko wyrównać, ale i jeszcze zadać zwycięski cios.

W czasie 59:23 wyrównał Wałęga, a sześć sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, gola na wagę zwycięstwa zdobył Łukasz Kamiński.

HC Vitkovice Ridera – Polska U-20 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)
10. Potocny, 13. Lednicky, 24. Konecny, 40. Bernovsky, 50. Ivan – 1. Zygmunt, 25. Wałęga, 31. Urbowski, 41. Zygmunt, 60. Wałęga, 60. Kamiński

Polacy w czwartkowe popołudnie zmierzą się z Rygą. W ostatnich dwóch dniach (piątek i sobota) czeka ich rywalizacja ze słowackimi zespołami – HC Kosice oraz HK Poprad.