Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prace przy skwerze dobiegają końca. Powstała fontanna.

Skwer przy Urzędzie Gminy w Jasienicy jest coraz piękniejszy. Prace związane z odnowieniem tego miejsca są już na ukończeniu.

Skwer został estetycznie zagospodarowany, powstała w tym miejscu m.in. fontanna z wodą solankową - To reprezentacyjna część naszej gminy, przyjeżdża do nas wielu gości, wielu mieszkańców załatwia też tutaj swoje urzędowe sprawy. Zależało nam, aby zamienić te zarośnięte miejsce w przyjemny skwer, w którym chętnie się wypoczywa, znajdując ożywczy cień w skwarne dni. Miejsca stało się estetyczne i użyteczne, bo już widać, że mieszkańcy chętnie tutaj odpoczywają – mówi Janusz Pierzyna.

W ubiegłym roku usunięto znaczną część nadmiernie wybujałych zarośli, dzięki czemu uzyskano dodatkową przestrzeń. Powstały nowe alejki z kostki brukowej, ustawiono tablice z informacjami o gminie, kolejne ławki i przede wszystkim nasadzono kwiaty i krzewy odpowiednie do założeń tego rodzaju zakątka zieleni Również w ubiegłym roku została na skwer doprowadzona instalacja wodna i ułożone trzy granitowe głazy. Tak powstała fontanna, w której zamiast wody płynie solanka, którą wydobywa się w Zabłociu.

(red/mat.pras,)

źródło: ox.pl
dodał: PL

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: