Dwie bramki Kamila Adamka

Kibice GKS-u Jastrzębie mają powody do optymizmu, po wczorajszym wysokim zwycięstwie nad Bytovią, 4:0. Swą cegiełkę do wygranej dorzucił wychowanek GKS-u Morcinek Kaczyce - Kamil Adamek, a także jego brat Rafał, który zanotował asystę.

Do spotkania lepiej przystąpili goście, którzy stworzyli sobie kilka groźnych okazji, ale albo w bramce GKS-u dobrze spisywał się Grzegorz Drazik, albo jastrzębian ratowała konstrukcja bramkowa. Gospodarze zadali pierwszy cios w 37. minucie, po tym jak Jakub Wróbel wykorzystał dośrodkowanie Farida.

Po zmianie stron wystarczyło gospodarzom dziesięć minut do strzelenia trzech goli. Na 2:0 podwyższył Wróbel, a asystę zaliczył Rafał Adamek, który dośrodkował do napastnika GKS-u. Później do głosu doszedł jego brat, Kamil. W 75. minucie najlepiej zorientował się w polu karnym i pokonał Andrzeja Witana, a chwilę później ustalił końcowy rezultat - 4:0.

Jastrzębianie awansowali w tabeli Fortuna 1 Ligi na piąte miejsce. Podopieczni Jarosława Skrobacza odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich czterech meczach, a w dodatku, defensywa GKS-u nie inkasowała już od pięciu spotkań. W niedzielę czeka ich wyjazd do Bielska-Białej, gdzie zmierzą się z miejscowym Podbeskidziem.