Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niemcy chcieli inaugurację zamiast Wisły?

Jak donoszą dziennikarze portalu skijumping.pl, organizatorzy Letniego Grand Prix w Hinterzarten chcieli za wszelką cenę, aby to właśnie u nich doszło do inauguracji nadchodzącej edycji. Tak się jednak nie stanie i pierwsze konkursy odbędą się zgodnie z planem, a więc na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

- Na wiosennym spotkaniu kalendarzowym Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zaproponowano przesunięcie zmagań w Wiśle o tydzień. Niemcy przyjechali do Zurychu w silnym składzie, aby załatwić Hinterzarten przejęcie naszego terminu i organizację inauguracji, jednak nasze stanowisko było jednoznaczne - przyznał prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego, Andrzej Wąsowicz, w rozmowie dla portalu skijumping.pl.

Działacz dodał także, iż przesunięcie zawodów o tydzień nie wchodziło w grę. - Nie mogliśmy zgodzić się na ten termin (27-28 lipca), ponieważ w grę wchodzą rezerwacje hotelowe, a także szereg odbywających się w Wiśle remontów, które w tym okresie mają być wstrzymane. Ważnym aspektem były też konsultacje z Telewizją Polską, która nie pokazywałaby wówczas zawodów w programie pierwszym, co oznaczałoby wycofanie się sponsorów - powiedział Wąsowicz.

Ostatecznie, działacze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej odrzucili niemiecką propozycję i zgodnie z planem, inauguracyjne zmagania odbędą się w Wiśle. Przypominamy, że wciąż można nabyć bilety na pierwsze konkursy LGP.

WEJŚCIÓWKI NA LETNIĄ GRAND PRIX 2019 W WIŚLE

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: