Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dwa potrącenia. Niebezpiecznie na drogach w powiecie

Dwie kobiety zostały wczoraj (21.11.2023) po południu potrącone na drogach powiatu cieszyńskiego. Niemal jednocześnie doszło do dwóch potrąceń: w Ustroniu i w Harbutowicach.

Trudne warunki drogowe, pośpiech, brak koncentracji – niewiele wystarczy, żeby doszło do wypadku.

- Niezmiennie powtarzamy – chwila nieuwagi może skończyć się tragedią! W tych trudnych warunkach apelujemy o pełną koncentrację na drodze! – apeluje rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji, podkomisarz Krzysztof Pawlik.

Wczoraj (21.11.2023) doszło do dwóch takich zdarzeń na powiatowych drogach, oba miały miejsce w krótkim odstępie czasu.

Ustroń: Potrącenie na przejściu

Do zdarzenia doszło po godzinie 16:00 w Ustroniu na ulicy Szpitalnej.

Kierujący toyotą 66-latek z powiatu krośnieńskiego potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 77-letnia kobietę. Kierujący samochodem był trzeźwy. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Policjanci zatrzymali dokument prawa jazdy kierującemu. Sprawę będą wyjaśniać w postępowaniu przygotowawczym śledczy cieszyńskiej komendy – podaje Pawlik.

Harbutowice: potrącenie 61-latki

Niespełna 20 minut później , w Harbutowicach na ulicy Śląskiej, doszło do kolejnego potrącenia.

- I tym razem ucierpiała kobieta przechodząca przez przejście dla pieszych. Finalnie 61-latka może mówić o wielkim szczęściu w tym całym nieszczęściu, ponieważ obrażenia okazały się niegroźne, a sprawa zakończona została wysokim mandatem dla kierowcy seata, który był sprawcą zdarzenia – informuje oficer prasowy cieszyńskiej KPP.

- Apelujemy o ostrożność do obu stron: i pieszych, i kierowców. Warunki na drodze są złe, przy wcześnie zapadającym zmroku łatwo o nieszczęście. Pieszych prosimy nie tylko o noszenie odblasków, ale i o uważne obserwowanie drogi, nim na nią wejdą, natomiast kierowców przede wszystkim o to, by zdjęli nogę z gazu i kierowali koncentrując się tylko i wyłącznie na prowadzeniu i obserwacji drogi. Niezmiennie powtarzamy - chwila nieuwagi, rozproszenia, zamyślenia, zerknięcia na telefon może doprowadzić do tragedii ! Czy warto? – zauważa Pawlik.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-11-22 20:04:37
św. Patryk.: ciekawe będzie podsumowanie statystyk podobnych zdarzeń sprzed i po wprowadzeniu przepisów dających pieszym absolutne pierwszeństwo i złudzenie panowania na przejściach
2023-11-29 16:19:11
Jakkolwiek Żywy : Tylko skoro nie tak to w którą stronę mamy iść Patryku? W stronę czeskiej dziczy, w której piesi nie są bardzo często potrącani, bo gdy tylko widzą na horyzoncie jakikolwiek samochód to pod żadnym pozorem nie wchodzą na przejście, wiadomo, 90% czeskich kierowców się nie zatrzyma? A jak nierozumne dziecko lub niewidomy to sam sobie był winny? Sam mam często gęsią skórkę jako kierowca przy dojeżdżaniu do pasów, bo piesi potrafią kompletnie nic sobie nie robić z praw fizyki, ale to jest jedyny cywilizowany kierunek zmian, choć trzeba będzie sporo czasu, żeby się to wszystko dotarło.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: