Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dwa miesiące z dodatkiem

Sto złotych - o taką kwotę można zwiększyć wartość świadczenia pielęgnacyjnego. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów podwyżka będzie - ale tylko na najbliższe dwa miesiące.
Można w tym przypadku raczej mówić o dodatku niż o podwyżce. W tej chwili świadczenie to wynosi 520 zł. Aby otrzymać dodatkowe sto złotych wsparcia trzeba złożyć wniosek w ośrodku pomocy społecznej.
Świadczenie pielęgnacyjne – ta pomoc przysługuje matce lub ojcu (bądź innym osobom), na których spoczywa obowiązek alimentacyjny. Świadczenie przysługuje również faktycznemu opiekunowi dziecka niepełnosprawnego, który z powodu znacznego stopnia niepełnosprawności dziecka musi zrezygnować z pracy.
 
Dwieście złotych za dwa miesiące – czy to dużo czy mało – ważne, że można je dodatkowo zdobyć. Dodatek należy się nie tylko osobom, które już posiadają uprawnienia do świadczenia pielęgnacyjnego. Jak informuje Dominika Poźniak kierownik działu świadczeń cieszyńskiego Mopsu - także ci, którzy nabędą świadczenie w najbliższym czasie mogą prosić o ten dodatek
 
 
Natomiast osoby, które świadczenie już pobierają, powinny do końca października zgłosić się w MOPSie z wnioskiem. Część ośrodków w naszym regionie posiada gotowe wzory, ale wystarczy także odręczne pismo z takim wnioskiem.
 
Świadczenia pielęgnacyjnego nie można mylić z zasiłkiem pielęgnacyjnym. To dwie oddzielne formy pomocy. Pierwszą otrzymują osoby opiekujące się niepełnosprawnymi – ta druga należy się bezpośrednio osobom niepełnosprawnym lub w podeszłym wieku.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: